Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi olen ilkeä?

Vierailija
20.09.2024 |

Töissä esihenkilö iloitsi uudesta solmitusta asiakassuhteesta. Olemme palvelleet niin hyvin. Miksi ekana tuli halu vastata, että voisimmeko palkata jonkun uudenkin henkilön iloitsemaan tästä?  On siis aika kiirettä ollut. Ärsyttää olla näin veemäinen ihminen. 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

No aika vaikea olisi iloita lisääntyneestä työstä jos jo entistenkin kanssa saa painaa pää märkänä. Helppohan se niiden on hehkuttaa jotka eivät sitä käytännön työtä hoida näkevät vain nousevat luvut. Jos ne luvut nousisi myös siellä tekijän tilillä niin helpottaisi edes hieman.

Vierailija
2/2 |
20.09.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin minuakin. Tosin tiedän syynkin tähän. Liikaa töitä, työehtojen heikennyksiä, välinpitämätön esimies ja itseään maailmannapana pitävät asiakkaat. Aikansa sitä rahanahneena sietää, mutta jossain tulee raja vastaan.

Odottelen tässä, että josko kohta jälleen joku kelloatuntemanton, luku- ja kirjoitustaidoton asiakas soittaisi. Sanon sitten pahasti ja hyvästi. Maanantaina otan lopputilin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän kolme