Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletteko huomanneet, että kaikki nuorekkaat ja miesten päitä kääntävät äidit

Vierailija
16.02.2011 |

ovat näitä ns. white trash-äitejä. Tykkäävät pukea lapsensa halpoihin vaatteisiin (h&m, lindex, kappahl..) mutta aina lapset on laitettu nätiksi, samoin äiti.



Ja sitten tämä toinen ääripää, eli sellaiset hieman elähtäneet ja kulahtaneet mammat, kenenkään miehen pää ei käänny (tai ok, ehkä joidenkin hieman vässykämpien, muttei ikimaailmassa kenenkään komistuksen tai miehen isolla M:llä ;)) ovat ehkä enemmän akateemisia, kalliita vaatteita lapsillaa suosivia, itsestään ei niin huolta pitäviä. Puhtaus ja luomu tärkeitä asioita. =)



Aika hassua =)



Kommentit (41)

Vierailija
1/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Etenkin vieraiden miesten päitä. Mä en ihan ymmärrä näitä naisia, joiden mielestä naisen ainoa meriitti on se, että kääntyykö miesten päät vai ei.

Vierailija
2/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni asia on just toisin päin.

Kyllä mä ainakin joka päivä meikkaan ja laitan hiukset ja katson mitä puen päälleni, enkä lihota itseäni, vaikka en olekaan amis... En todellakaan ole luomu ja tunnen monia muitakin, jotka huolehtivat ulkonäöstään, eikä kukaan ole amis.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulle oli kans 20 v sitten jumalattoman tärkeää, että huomaako joku? Katselin itseäni kaikista näyteikkunoista ja peileistä, että olenko nyt hyvännäköinen ja kaupan kassoilla, että katseleeko joku äijä...!!! Haloo!



Nyt ei vois vähempää kiinnostaa, mulla oma komea mies, mukulat, kaikki hyvin, vaaleat, paksut pitkät hiukset, näytän nuoremmalta kuin 43 v, olen hoikka ja pukeudun ihan normaalisti.



Ihan sama, katsooko joku vai ei katso. Joillekin se tuntuu olevan tosiaan elämän tärkein asia.

Vierailija
4/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ei lapsilla ole pääsääntöisesti kalliita vaatteita, ainoastaan kunnollisiin ulkovaatteisiin ja jalkineisiin panostetaan. Ihan H&M kelpaa kyllä muuten. Ja aina katson, että vaatteet ovat siistit ja yhteensopivat.



Itsekään en pukeudu kalliisti, tosin löydän usein merkkivaatteita alennusrekistä, koska olen pieni ja hoikka. Muuten olen tarkka ulkonäöstäni ja treenaan todella paljon. Ja mun perään kyllä katsotaan...



Ihan AMK-koulutus löytyy ja tienaan yli 3000 e / kk, joten sikäli en sanoisi olevani wt. Mutta ap:n mielestä varmaan noilla kriteereillä olen.

Vierailija
5/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei kuuna päivänä tunnistais, onko jonkun mukulan päällä jotain merkkivaatetta vai henkkamaukkaa...Saati sit jonkun muijan päällä.

Vierailija
6/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mun mielestä tuossa ap:n kirjoituksessa ainoa hassu juttu oli se, että miten jotain voi kiinnostaa noin paljon miesten huomio tai huomiotta jättäminen??

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

on olemassa muunkinlaisia äitejä kuin nuo kaksi ihmistyyppiä! Ihme naiskäsitys joillain...

Vierailija
8/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäksi WT tarkoittaa pääasiassa näitä mamujen kanssa hyysääviä lähiöiden teiniäitejä yms roskasakkia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

miehen pää kääntyy, kun kävelen hänen ohitseen! Ihanalta se silti tuntuu, kun ollaan kuitenkin jo 15 vuotta yhdessä oleiltu...ja tykkään laittautua ja pukea lapset siististi...merkeillä ei niin väliä..ja kotona tykkään verkkareissa kuljeksia ilman meikkejä...

Vierailija
10/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuvailemasi miehet tuskin katsovat tai tekevät tuttavuutta WT-naisten kanssa. Tai ehkä en ymmärrä mitä tarkoitat WT-nimikkeellä? Itse olen mieltänyt sen tarkoittavan naista joka ei osaa meikata tai pukea itseään kauniisti vaan homssuisesti, polttaa ja usein juo liikaa. Värjää usein hiuksensa valkoiseksi (huom. ei vaaleaksi), ei ole koulutettu tai omaa kokemuksen tuomaa sivistystä, eikä taida käytöstapoja.



Sitä paitsi mainitsemistasi kaupoista ostavat lasten vaatteita kaikista yhteiskuntaluokista tulevat naiset.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitäs sit ovat kirpparivaatteet ja HAlpa-HAlli, Vapaavalinta ja Tokman - vaatteet? Ilmaisia?

Vierailija
12/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

HM:stä, Lindexiltä ati KAppAhlista?!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

on kiinni miesten hyväksynnästä?

Et jos vaan saan huomioon olen tärkeä.

Vissiin vähän pinnallinen ajattelu.sama mitä tyhmää päästää suustaan kun näyttää mehukkaalta.

Vierailija
14/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että se on WT-mamman merkki, jos vaatteet on HM:stä, Lindexiltä ati KAppAhlista?!


Eikös tuleva Englannin kuningatar pukeutunutkin H&Mn vaatteisiin :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vai mitä tällä nyt yritettiin ilmaista?



Tero

Vierailija
16/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kertoisitko, miten olet ehtinyt suorittaa tämän tutkimuksen? Ihan tuolla katukuvassa seuraillut, minkälainen mamma kääntää päät, ja sitten käynyt vaunusta kurkkimassa, että mistä ipanan vaatteet on ostettu?:D

Vierailija
17/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja kaikki ollaan ihan tavallisia äitejä :) Pidämme kyllä huolta itsestämme, mutta ei käyttäydytä kylillä niin että pitäisi miesten päiden kääntyä :)

Itse saatan mennä jopa ilman sitä meikkiä kauppaan, ei varmastikaan käänny ainakaan silloin päät :D Enkä kyllä edes tiiraile kyttääkö kukaan :)



Jospa se on luonteesta kiinni? Eikä koulutuksesta :)

Vierailija
18/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ovat itsekin aika WT? Harva oikeasti sivistynyt mies töllää naisia kuola valuen... Nämä miehet myöskin kiinnittävät useinkin huomiota muuhun kuintiukkoihin farkkuihin tai meikkiin, esimerkiksi hymyyn tai olemukseen.



Ja joo, saan itsekin katseita laittautuneena, mutta mieheni haluaa minua myös kotiverkkareissa.

Vierailija
19/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taidan olla jo niin vanha (38), että minua ei kiinnosta normaalina arkipäivänä yhtään, kääntyykö miesten päät vaiko ei. Juhlissa on kiva näyttää hyvältä.



Sen olen pannut merkille, että jos olen lasten kanssa liikenteessä, ihmiset katsovat enemmän lapsiani kuin minua. Lapsillani on sekä kalliita että halpoja vaatteita, samoin minulla. Lapseni ovat älyttömän nättejä ja suloisia, ja ilmeisesti nuorimmalla on hieno lentäjälakki, koska sitä ihmiset kommentoivat jatkuvasti.



Tyylini on välillä senioripissis, välillä tyylikäs ja asiallinen ja välillä saatan tallustella jossain mummomallisissa Sievi-kengissä. Välillä olen hyvännäköinen, välillä kohtuullisen väsähtäneen näköinen ja yleensä jotain siltä väliltä. Kroppa on hyvä, hiukset saa hyvin ja naama on ihan nätti, kun meikkaa vähän.



WT-mammaa minusta ei saa millään (akateeminen koulutus ja ihan väärä asuinalue) mutta en kyllä edusta sitä toistakaan ap:n kuvailemaan naistyyppiä.

Vierailija
20/41 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli siis jonkun mielestä maailmassa on vetävännäköisiä wt-naisia ja rumia, kulahtaneita fiksuja naisia?



Miten tää kuulostaa ihan samalta kuin vanhoina paskoina aikoina se "kunnon tyttö ei käytä poskipunaa" ja "hyvä äiti ei itsestään piittaa".



Ei tuollaisia aloituksia kukaan tosissaan tee. (Tai korkeintaan joku "elähtänyt ja kulahtanut", joka kateuksissaan haluaa panetella niitä äitejä, jotka eivät ala näyttää tiskirätiltä - ja joka on bongannut raskauttavana todisteena tällaisen naisen lapselta Lindex-vaatteen, vähäx noloo köyhäilyyyy.)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan viisi