Talousguru-finalisti on pulska poika joka ei tiedä lauseen ja virkkeen eroa
Kommentit (5)
No en minä haukkuisi toisen ulkonäköä. Se ei vaikuta siihen ovatko häönen ajatuksensa hyviä vai eivät.
Mutta noissa hänen jutuissaan pistää silmään että niissä on aina melkoisia ristiriitoja. Esim. tässä kirjoituksessa:
"Ainoa kestävä keino ilmastonmuutoksen torjumiseksi on markkinatalouden laajentaminen sekä markkinoiden periaatteisiin yhä vahvemmin pohjautuva globaali talousjärjestelmä. Poliitikot ovat ensisijaisesti vastuussa siitä, millainen toimintaympäristö markkinoille luodaan."
Eli hän ensin kertoo miten markkinoiden periaatteisiin entistä vahvemmin pohjaava järjestelmä ehkäisee ilmastonmuutosta parhaiten mutta sitten kuitenkin poliitikkojen pitäisi tehdä toimintaymnpäristöstä sellainen että se tukee sitä samaa. Suomeksi sanottuna se toimintaympäristö vain on juuri sitä että yritykset eivät voi tehdä ihan mitä haluavat vaan niiden toimintaa pitää säädellä siihen suuntaan että niiden on pakko ottaa ympäristö huomioon.
AI hitto, onneksi ei ollut somea tai muuta mediajulkisuusmahdollisuusta jossa 19-vuotiaana laukoisi kaikkitietäviä mielipiteitä. Toivottavasti kundi osaa kymmenen vuoden päästä nauraa itselleen. Jos ei, niin hej på dig.
Taidan tulla takaisin ja piestä tuon pulleron.
t. Oikea Jeesus
Moniko tyttö haluaa tuon pojan itselleen?