Näkijä
Mitä näet elämääni? Olen yksinäinen ja työtilannekin tuntuu epävarmalta, tai ainakin siltä ettei se ole sellaista mitä voisi tehdä vuosia.
Jaksaako joku katsoa?
Kommentit (12)
Täällä kans yksi, joka voisi antaa näkijälle ihan samat alkutiedot.
Olisiko siis ennustuskin sama?
Kauris kierähtää rapuun, joten loppukuusta hellettä pukkaa vielä hetken. Rakkauselämän suhteen Venus syöksähtää pyramidien voimalla Seulaseen ja pirskahtaa. Taloudessa nannapatukka kierähtää Saranan kultaisella avaimella ja viittaa vahvasti Jouko Pihon profetiaan seitsemännestä simpukan asteesta.
Jeesus vetää kaikenlaista upottavista soista ja epätoivoisista tilanteista ylös. Käänny nyt jo ihmeessä hänen puoleensa.
"Jos sinä käännyt, käänny minun puoleeni, sanoo Herra. Jos poistat iljettävät epäjumalasi silmieni edestä, ei sinun tarvitse enää harhailla..."
Lyhyellä aikavälillä näen pimeämmän ja kylmemmän kauden lähestyvän. Silloin saattaa tarvita enemmän lämpöä ja läheisyyttä. Synkkä kausi ei kuitenkaan kestä loputtomiin, näen että kauden alkamisesta jo puolen vuoden sisällä alkaa taas tulla enemmän valoa elämään.
Mistä tämmöstä voisi katsoa? Jos palstaa katsoo niin kohta muutat pieneen yksiöön (tai pieneen kaksioon). Varastoit sinne muuttolaatikoita ja alat jahdata haamua menneisyydestä. Mietit muuttaisitko haamutaloon ja tiedät että kyllä sieltä ulos pääsee - on maan tasalla joku tölli tai tönö.
Vuokraatte asuntoauton ja matkustelette Pohjoismaat-Baltia-Irlanti/Skotlanti kunnes tulee talvi (ehkäpä vielä lokakuuta?) sitten rupeatte suunnittelemaan jotain missä asua vakituisemmin.
Olette rakastuneita ja nautitte elämästä. Ei mitään huolia mistään kunhan terveys pysyy hyvänä.
Tästä se nyt sitten lähtee UUSI ELÄMÄ! Jumala on itsestään selvyys elämässänne, mutta ei millään hihhuli-tyylillä.
Kaikkea hyvää minultakin teille!
Siis edellinen stoori 'HAAMU ja SINÄ'.
Näen alkavassa jaksossa uuden tuttavuuden. Ehkä ystävän tai voi olla enemmän. Myös työ/harrastusrintamalla on vilkasta. Uuden kokeileminen tekee hyvää. Se saattaa liittyä ruokaan tai harrastukseen. En näe tarkasti.
Mikä tarkoitus tällä kaikella minulle tapahtuneella oli?
Vierailija kirjoitti:
Nostan.
-ap
Ei täällä kannata kysyä yhtään mitään, pelkää propagandaa saa vastauksiksi.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Nostan.
-ap
Ei täällä kannata kysyä yhtään mitään, pelkää propagandaa saa vastauksiksi.
Tottakai.
Älä käänny näkijöiden puoleen. Osa on täysin huijaajia ja toiset taas ovat demoneiden ( pahojen henkien , kanssa yhteydessä).
Turvaudu Jumalaan, ja pyydä uskoa ja johdatusta Häneltä. Että saisit ottaa vastaan Jeesus elämääsi.
Kaikkea hyvää!