Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Demarina olen tyytyväinen, että rajalaki saatiin läpi meidän äänillä

Vierailija
12.07.2024 |

SDP : Jaa 37 Ei 6

Ja koska osa teistä ei tiedä kuinka tämä toimii : Poikkeuslakina säädettävä käännytyslaki täytyi säätää vaikeutetussa perustuslain säätämisjärjestyksessä. Jos laki siis halutaan voimaan jo tällä hallituskaudella, tarvitsee se viiden kuudesosan enemmistön, jonka se nyt sai.

Osa teistä ei ymmärrä uutisointia miksi äänestys oli tiukka, no se johtuu tuosta 5/6 Jaa äänien tarvitsemisesta, nyt ei ollut mikään tavallinen äänestys.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
12.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitaoikeiston kosiskelua, tässö ajateltiin vaarallisesti oma kansa ensin.

Vierailija
2/4 |
12.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo kaikki puolueet ei voi lähteä persukelkkaan, ja vastustaa kaikkea joka vastapuoli ehdottaa. Muuten me ollaan amerikan tiellä ja kohta meidän kaikki johtajat on retardeja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
12.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Gallupin mukaan puolet demarien kannattajista vastusti tätä lakia, joten olisin aika hiljaisesti tyytyväinen, jos tyytyväinen olisin.

Vierailija
4/4 |
13.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

mielestäni Demarit teki iso virheen, ei olisi äänestä lakin puolesta. Nyt seuraava gallup näyttää mihin he ajautunut oman puolueen. äänestäjälle se oli pettymys

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän neljä