Lue keskustelun säännöt.
Suklaan lähettäminen ulkomaille, eihän se sula?
06.07.2024 |
Haluaisin laittaa setin salmiakkia ja tuo Fazerin salmiakkisuklaa olisi myös hauska lisä. Ei kai se joudu missään vaiheessa liian kuumuuden kanssa tekemisiin? Lentokoneella kai nuo paketit menevät.
Kommentit (4)
Sulaa. Sain Fazerin sinistä Thaimaassa asuessani ja se oli kyllä täydellisen löllöä perille tullessaan. Unohda.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Riippuu lämpötiloista maassa ja säilytyksestä lennon ajan. Voithan aina kietoa ne sanomalehteen ja suklaan voi vastaanottaja laittaa jääkaappiin. Kokeile.
Ne kannattaa kääriä tiukasti paksuun sanomalehti kääreeseen. Filippiineillä oli lämpötila varjossa 34C. Kyllä ne pehmeitä oli. Laitettiin heti jääkaappiin ja syötiin myöhemmin. Ainakaan siellä salmiakki ja ruisleipä ei kelpaa kenellekään.