Kun tapasit puolisosi, teitkö tietoisen päätöksen että tämän jutun katsot loppuun asti? Missä vaiheessa tutustumista tiesit että tämä se on?
Kun itsellä nyt vasta 40+ v tuli eka mies vastaan sellainen johon annoin itselleni luvan alkaa rakastumaan. Tuli semmoinen fiilis että tämän minä katson mihin asti se vie ja mitä elämääni tuo.
Kaikissa edellisissä ollut joku red flag heti alkuun eikä suhdekaan sitten edennyt sen enempää vaikka en itse edes joka kerta lopettanut suhdetta.
Kommentit (7)
En tiennyt, tuli mukanani työpaikan kesäjuhlista perjantaina ja sunnuntai iltaan mennessä olimme naineet 15 kertaa. Sitten olimme yht aikaa työmatkalla ja naimme kakkki illat hotellissa. Eli panojen kautta rakastuimme varsinkin kun seksifantasiamme osuivat 100% yhteen.
On tullut liikaa vaan kateltua. Erota ois pitäny paljon aikaisemmin. Kaikki olen jättänyt.
Älä siellä turhia mieti. Fakta on, että et voi tietää, mitä elämä tuo tullessaan. Voit luottaa vain siihen, mitä mies saa sinussa aikaan ja tunnistat kyllä rakkauden. Kaikki muu on arpapeliä.
Miksi käyttää red flag-termiä? Eikö suomen kieli taivu päässä?
Toisilla treffeillä tiesin että tässä se nyt on. Ekat treffit oli kestäneet tunteja,toisilla oli yhtä hauskaa ja luontevaa.Silloin oli todella kylmä talvipäivä ja hänellä ihan liian vähän vaatetta päällä,silti vaati treffien lopussa odottaa mun bussiin pääsyyn asti,että olen turvallisesti kotimatkalla. Hänen huomaavaisuus ja kiltteys,äly ja hauskuus todellakin teki vaikutuksen. Tällä hetkellä ollaan oltu 18v yhdessä ja vieläkin rakastan enemmän kun ikinä kuvittelin että voisin.
Meillä vain riitti juttua paljon ja siksi tuli tarve tavata usein. Olimme niin rohkeita, että lähdimme halpamatkalle kun olimme tunteneet toisemme kuukauden.
Ja aviossa olemme olleet nyt 26 vuotta. Vieläkään eivät ole puheenaiheet eivätkä tekemisideat meiltä loppuneet. Me molemmat olemme kaiken huipuksi sellaisia, ettemme alistu miellyttämään toista väkisin. Olemme kuitenkin kykeneviä puhumaan asioista, eikä toinen joudu hyppäämään edes puolta benjihyppyä mieliksi jos toinen haluaa hypätä kaksi kertaa kesässä benjihypyn.
Tein. Tiesin saman tien, että tässä se on. Ollaan oltu pian naimisissakin 30v.