Autolla ajaessa v####aa nuo sähkö skuutilla kaahailevat ihmiset.
Tulevat ihan puskista yhtäkkiä eteen,tänään yksi kloppi veti ihan yllättäen eteen näyttämättä mitään merkkiä.
Kommentit (16)
Skuutit, sähköskootterit, mönkijät... Liikenteeseen on tullut ihan ihmeellisiä vekottimia muutaman vuoden aikana. Meno on levotonta, liikennesääntöjä ei noudateta. Kaikenlainen holtittomuus lisääntyy. Laki, kuri ja järjestys takaisin!!
Joo, sama. Eivät katso yhtään muuta liikennettä, vaan kurvaavat yhtäkkiä suojatien yli. Ajavat kuulokkeet korvissa välittämättä muusta maailmasta. Olen sitä mieltä että nuo vekottimet pitäisi kieltää lailla! Jotkut ajavat vilkku päällä suoralla tiellä pitkiä matkoja, jopa koko matkan vilkku päällä, miksi, mikä juttu se on, eikö laitteiden vilkut toimi, eikö vilkkua saa pois päältä ja eikö se toimi silloin kun oikeasti on kääntymässä??
Häiritsevät ihan kaikkia; Kävelijöitä, pyöräilijöitä, autoilijoita...
Jo muutaman kerran käynyt niin, että melkein jäänyt alle kun joku hel*** julli kaahaillut ohitse ( juuri ja juuri väistäen...)kävellessäni!!
Tai sitten jollain muulla kuin potkulaudalla, joku "kevytmopo" vai mikä lie.
Nuo pitäis kyllä kokonaan kieltää tai sitten niille joku oma paikka, missä saavat keskenään kaahailla ja törmäillä.
Eikä mitään, jos niillä olisi edes hitunen järkeä ja muiden huomiointikykyä mutta kun vaan minäminäminäMINÄÄÄ!!!!
Sama myös kävellessä. Ei ikinä tiedä mitä tulee vastaan.
Vierailija kirjoitti:
Samoin pyöräilijät ärsyttää.
Eri
Jep, pyöräilijät on kyllä todella sikamaisia.
Ongelmat eivät olisi niin pahoja, jos jalkakäytävät olisivat puhtaasti jalkakäytäviä ja muilla menopeleillä kuljetaan ajoradalla. Ajoradalla kulkeva skuutti ei tule eteen puskista yllättäen. Näin se toimii Hollannissa ja Tanskassakin.
Nämä helvetinkoneet, skuutit ja mönkijät tulee kieltää! Ei osata ajaa.
Kuinka paljon ja vakavaa pitää tapahtua, että herätään? Verrattavissa itä naa purin tonttikauppoihin. Kansa huolestui jo vuosia sitten, ja nyt vasta tajutaan ja myönnetään tilanne.
Jos huonon kuskin takia kielletään kulkupeli, niin miksi autoja on vieläkin?
Miksi esim. Pariisissa ollaan fiksumpia kuin täällä?
Siellähän on kielletty.
pakollinen ajokortti kaikille noille skuuteille niin onnettomuudet vähenee...
Sitten jos joku ajaa puskan takaa täysillä auton alle, niin autoilija joutuu maksumieheksi koska ei ollut röntgenkatsetta.
Vierailija kirjoitti:
Jos huonon kuskin takia kielletään kulkupeli, niin miksi autoja on vieläkin?
Ajattele jos autoilla ei olisi ikärajaa, ajokorttivaatimusta tai edes promillerajaa.
Pirullisia vempeleitä väärissä käsissä.