Ei muuta kuin kaikki Suomen naiset jalat ristiin tai ehkäisyä hankkimaan. Jospa sitten
arvostettaisiin naisia ja perheitä tässä maassa enemmän. Tehdään naiset yleislakko. Ei yhtään uutta veronmaksajaa ens vuodelle! Naisen euro on edelleen tässä tasa-arvoisessa maassa 0,8 miehen euroon verrattuna.
Me pirkot kuitenkin tehdään nämä tulevaisuuden veron maksajat. Jokin ratkaisu tähänkin on olemassa! Suomi voisi ottaa Norjasta mallia!
Kommentit (5)
ei ne vielä ens vuodelle ehdi veroja maksaa. Kato kalenterista. More like 2028, siihen saakka niistä on vaan monenlaisia kuluja ja kaikista ei koskaan veronmaksajia muutenkaan tule. Ja kyllä siihen lasten tekemiseen mieskin tarvitaan. Äiti monta vuotta kotona (lisää kuluja) niin sen nyt tietää ettei miesten palkoille koskaan pääse.
sinä et tajuakkaan mikä merkitys sillä olisi. Ei tätä maata johdeta vain tätä tai ensi vuotta ajatellen!
Juuri oli uutisissa, että norjalaiset miehet ottaa suunnilleen koko Euroopassa eniten ulkomaalaisia naisia ja suurin osa taisi olla aasiasta. No se kyllä parantaa varmaan skandien geeniperimää.
Juuri oli uutisissa, että norjalaiset miehet ottaa suunnilleen koko Euroopassa eniten ulkomaalaisia naisia ja suurin osa taisi olla aasiasta. No se kyllä parantaa varmaan skandien geeniperimää.
missä uutisissa? Mut joo, Norjassa on enemmän miehiä kuin naisia... Olisko siinä selitys?
ei ne vielä ens vuodelle ehdi veroja maksaa. Kato kalenterista. More like 2028, siihen saakka niistä on vaan monenlaisia kuluja ja kaikista ei koskaan veronmaksajia muutenkaan tule.
Ja kyllä siihen lasten tekemiseen mieskin tarvitaan. Äiti monta vuotta kotona (lisää kuluja) niin sen nyt tietää ettei miesten palkoille koskaan pääse.