Lue keskustelun säännöt.
Tatuointisi, kerro siitä!
14.02.2011 |
Kerro missä olet ottanut tatskasi, mikä se on, missä kohdassa se on ja minkäikäisenä otit/minkäikäinen olet nyt. Ja tietty jos haluat kertoa miksi otit juuri sen minkä otit, niin kiva tietää sekin :)
Mä aloitan. Oon ottanut omani Pietarinkadulla Helsingissä, liikkeen nimeä en muista koska siitä on niin kauan aikaa. Olin silloin 18, nyt olen 43, ja oikeassa olkapäässä on pieni pantteri. Niin, miksi pantteri...ei mitään syytä, oli ja on kaunis eläin, heh.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
kaksi tatuointia.
Toisen otin alaselkään kun muutin pois kotoa. Kapinointia lähinnä. Ikää about 17.
Sitten n. 3 vuotta tästä päätin suurentaa alaselän tatuointia peittämään koko alaselän, kun tapasin miehen johon rakastuin head over heels. Halusin muistaa aina tuon rakkauden mutta en silloin halunnut uutta tatskaa vaan parantelin vanhaa. Kyseessä siis tribaali. Suunnittelin itse (olen suunnitellut muiden tatuointeja myös).
No, sitten meille tuli tuon miehen kanssa ero n. 3 vuotta tämän jälkeen ja muutin muutenkin elämääni tosi paljon. Päätin muuttuneen elämäntilanteen kunniaksi ottaa erään bändin kannesta napatun kuvan/kuvion ihan alavatsaan. Kuva on pieni, noin 4 x 3 cm.
Tatuintini ovat ihan ok. Tosin en niitä enää oittaisi. Mut muistuttavatpahan nuoruuden kohelluksista ja elämänmuutoksista.
Ikää nyt 30-v.