Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eka päivä elämänmuutosta alkaa olla takana. Mites tämä pidetään nyt yllä?

Vierailija
08.06.2024 |

Olen ihminen joka harmistuu epäonnistumisista. Haluan hoitaa asian hyvin. 

En halua enää olla läski. Vihaan tätä, olla näin läski. 

Haluan pitää tämän ruokavalion. Haluan syödä terveellisesti. Haluan olla potentiaalini mittainen. Haluan onnistua. 

Onnistunko? Mieliteot tulevat olemaan valtavia välillä. Olen tunnesyöjä. Minun suhteeni kaikki pyrkimykset ovat joko - tai. Mikään lässytys ei itsellä toimi eikä se, että pitää olla armollinen itselleen ja että välillä saa herkutella. Ei toimi ! 

Pääni on niin kaoottinen, että menee sitten koko homma jos ekaan kuukauteen annan pikkusormen viedä kertaakaan. 

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
08.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä kannattaa sisäistää sitä, ettei minkään tarvitse olla kiveen hakattu. Sinun ei tarvitse olla lihava eikä tunnesyöjä eikä harmistua pikkuasioista eikä kaiken tarvitse olla joko tai. Päästä näiden asioiden yläpuolelle, jolloin pystyt noudattamaan parempaa ruokavaliota ilman tuollaista kipuilua ja pingottamista. Herkuttelun käsitteen voit poistaa sanastosta.

Vierailija
2/8 |
08.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun tajuaa että ruoka on ainoastaan polttoainetta sitä kuluttavalle kropalle, on tie elämänmuutokseen lopullisesti avoinna. Niin kauan kun tosiaan "herkutellaan" ja "napostellaan" ja ruoka on joku tapahtumien keskipiste, tulee muutos olemaan toooodella vaikea.

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
08.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun oli ollut pari viikkoa herkkulakossa, tuli tiukka paikka. Päätä jo etukäteen, mitä silloin teet.

Vierailija
4/8 |
08.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika kuluu ja mitä enemmän se kuluu, sitä vaikeampaa on tehdä muutoksia. Kunhan niitä kiloja saa pikku hiljaa laihduteltua, rauhassa ja ilman paniikkia ja stressiä ja pakkoa, voi odottaa sitä aikaa, kunnes voi nauttia niistä herkuistakin niin, että pysyy siinä halutussa painossa.

Jos tulee vaikka kilo takaisin, niin sitten vaan se pois, kun jokusen päivän malttaa olla niukalla ruualla. Parempi näin, kuin ikuisuuksiin miettiä millä saa ylimääräiset 20 kiloa pois.

Tätähän tämä on, ikuista tasapainottelua, jos on vähänkään taipuvainen lihomaan. Vaatii itsekuria.

 

Vierailija
5/8 |
09.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Korvaa herkut kasveilla. Niitä saa mussuttaa niin paljon kuin sielu sietää. Se on jopa suositeltavaa. 

Vierailija
6/8 |
09.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ota suklaata niin helpottaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
09.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Palaa entiseen, koska tää onkin tylsää ja  tarkoituksenta. Huono valinta.

Vierailija
8/8 |
09.06.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päivä kerrallaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi seitsemän