Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Käytättekö fluorituotteita

Vierailija
28.01.2011 |

hammastahnaa, fluoritabletteja tms.



Myös lapsilla?



http://www.aitoterveys.fi/Fluori---suuri-valhe.php

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai vain niin kauan, kun ehdin kauppaan ostamaan fluorittomia hammastahnoja. Lapsilla on 2 erilaista tahnaa, toisessa fluoria toisessa ei. Yleensa olen pienemmalle (joka saattaa niella) antanut fluoritonta. Itsellekin harkitsin fluoritonta, mutta koska olen raskaana ja hampaat kuulemma reikiintyy herkemmin silloin, ostin fluoritahnaa.



Artikkelissa naytti silta, ettei fluorista ole edes hampaille mitaan hyotya, vaan jopa pelkkaa haittaa, miksi ihmeessa siita ei sitten puhuta mediassa?? Hammaslaakaritkin fluoraa, eiko ne lue alan lehtia, vai missa mattaa????



Varmistanpas nyt lapsen hammaslaakarissakin etteivat fluoraa!



Kiitos!

Vierailija
2/5 |
29.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Fluoria esiintyy ihan luonnossa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai vain niin kauan, kun ehdin kauppaan ostamaan fluorittomia hammastahnoja. Lapsilla on 2 erilaista tahnaa, toisessa fluoria toisessa ei. Yleensa olen pienemmalle (joka saattaa niella) antanut fluoritonta. Itsellekin harkitsin fluoritonta, mutta koska olen raskaana ja hampaat kuulemma reikiintyy herkemmin silloin, ostin fluoritahnaa. Artikkelissa naytti silta, ettei fluorista ole edes hampaille mitaan hyotya, vaan jopa pelkkaa haittaa, miksi ihmeessa siita ei sitten puhuta mediassa?? Hammaslaakaritkin fluoraa, eiko ne lue alan lehtia, vai missa mattaa???? Varmistanpas nyt lapsen hammaslaakarissakin etteivat fluoraa! Kiitos!


MUTTA me luemme myös uusimmat TUTKIMUKSET. Ehkä av-mammojenkin kannattaisi lukea=D

Käyttäkää vaan sitä fluoria ja se on tosiaan luonnontuote.

Vierailija
4/5 |
28.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta sitä ei saa niellä.



Olin aikoinani ihmetys neuvolassa kun kieltäydyin syöttämästä lapselleni fluoritabletteja. Kun lapsi meni kouluun ja kielsin fluoraukset (oli vielä silloin homma käytössä) niin sehän se vasta ongelma olikin!

Vierailija
5/5 |
28.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

koko perhe persee fluorittomalla aloetahnalla, reikiä kaikilla nolla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan yksi