Ihmiset ei pidä minusta
Oletan sen johtuvan kroonisista mielenterveysongelmistani. Vaikutan jotenkin oudolta, peilistäkin kun katson niin silmät seisoo päässä tyhjänä jne. Mutta on tosi vaikeaa elää tämmösenä syrjittynä ja yksinäisenä.
Kysynkin että jos itse heräisit huomenna parantumattomasti hulluna ja kaikki ihmiset hylkäisivät niin mitä tekisit?
Kommentit (9)
Vierailija kirjoitti:
No minähän olen semmoinen.
Miten kestät elämääsi? Ite en meinaa kestää.
Sun pitää etsiä seuraa missä saat olla oma itsesi.
Etsi vertaistukea tai jotain päivätoimintaa jossa voit tutustua ihmisiin.
Ei kaikki ihmiset oo samanlaisia, pitää olla asioita jotka yhdistävät heitä.
Olen parantumattomasti hullu, mutta ihmiset jostain syystä pitävät minusta. Itse en vaan voi sietää muita.
Vierailija kirjoitti:
Olen parantumattomasti hullu, mutta ihmiset jostain syystä pitävät minusta. Itse en vaan voi sietää muita.
Ihana että muillakin on sama ongelma...
Minä lisään tupakoinnin julkisesti, niin saan aina olla rauhassa ja halveksittuna.
Tupakointi on hyvä kikka saada rauha muilta ihmisiltä.
Uhraa muutaman tupakan päivässä julkisilla paikoilla, niin saa turvavälit ihmisiin.
Kotona ei tarvitse polttaa ihmiskarkoitinta.
Minusta ei pidetä kun olen oma itseni tai vain harvat kestävät sitä. Osaan mukautua odotuksiin heittäytymällä yksinkertaisemmaksi jolloin minusta pidetään, mutta en jaksaisi.
Minäkin näemmä annan ensikohtaamisessa hyvin negatiivisen reaktion, jostain kumman syystä viimeisimmässä työtodistuksessa on erikseen kommentti, että tulen toimeen kaikenlaisten ihmisten kanssa.
Näin se on aina mennytkin, harvat jaksaa tutustua minuun, mutta ne jotka jaksavat, saavat ikuisen ystävän.
No minähän olen semmoinen.