Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko Pavella vielä todellisia mahdollisuuksia päästä 2030 Suomen presidentiksi

Vierailija
08.05.2024 |

Pave on jo vanha ja Alex on vasta päässyt presidentiksi. Vielä on 6 vuotta seuraaviin presidentin vaaleihin. Onko juna mennyt ohi Paven kohdalla? Sitkeä sissi kyllä Pave ollut. 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
08.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olin vähän pettynyt, kun Paavo ei ollut tänä vuonna ehdolla. Olis ollut hienoa äänestää miestä, joka oli mukana politiikassa jo tarunhohtoisen Kekkosen aikaan (olen itse syntynyt vasta Koiviston kaudella).

Vierailija
2/3 |
08.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisi olla, mutta media hehkuttaa valitsemiaan ehdokkaita niin, ettei valita ns. väärää ehdokasta. Yksi tapa on gallupien julkaisu, joilla varmistetaan että kisa käydään muutaman sopivan ehdokkaan kesken. Jos joskus olisikin vaikka presidentinvaalit ilman gallupeja, niin monet ihmettelisivät, että hei, ketä nyt kuuluu äänestää?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
08.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Maijasellako? Ei, valitettavasti

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kolme