Osta Innesin ihana housupuku
Suzanne Innes-Stubbin housupuku on suomalaisen Jeans & Towels -merkin Lontano-takki ja Autunno-housut, Kitty Salovaara vahvisti Iltalehdelle. Kyseessä on suunnittelija Samu-Jussi Kosken ja graafikko Kitty Salovaaran brändi. Takki maksaa verkkokaupassa 290 euroa ja housut 220 euroa.
https://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/a/757808c5-a313-4731-bf76-6b1e6…
Kommentit (9)
Vähän kuin puhemies Mao. Ihan hirveä itseasiassa.
Tykkäsin kovasti, mutta itselleni liian kallis.
Kiva, että käyttää suomalaisten suunnittelijoiden vaatteita ja markkinoi sitä kautta.
Tuo oli minusta todella ruma asu. Kaikki muut hänen käyttämänsä oli ok, mitä nyt iltapuku hieman liian glamour-tyyppinen tilaisuuteen, mutta tuo housupuku oli kuoseineen aivan kammottava.
Todella hyvännäköinen arkiasu, ja juuri sopiva vierailulle mm. aluksella ja puolustusvoimien joukko-osastossa.
Ankean harmaa ja huonosti istuva housupuku synkkine asusteineen ei ollut parasta bestiä.
Vierailija kirjoitti:
Tuo oli minusta todella ruma asu. Kaikki muut hänen käyttämänsä oli ok, mitä nyt iltapuku hieman liian glamour-tyyppinen tilaisuuteen, mutta tuo housupuku oli kuoseineen aivan kammottava.
Lisään vielä, että olisi edes lisännyt asuun sen vyön, joka siihen näyttää kuuluvan, niin siinä olisi ollut edes jotain muotoa ja olisimme voineet ihailla ja kadehtia hänen hoikkaa uumaansa.
Asun tarkoitus oli korostaa yksinkertaisuutta. Helppo tehdä ja kaavat suoraan Kiinasta.
Liian hintavia minulle .