Oulunkylä asuinalueena?
Kommentit (11)
pelkkää hyvää olen kuullut, kaksikin tuttavaperhettä siellä asunut pitkään (toisella lapsia, toisella ei), mutta sen tarkemmin en osaa sanoa.
Kaikki palvelut lähellä, luontoa paljon, koulut ja päiväkodit, kirjasto ja kirkko, ravintoloita. Rauhallinen ja tosi kiva paikka. Hyvät kulkuyhteydet.
Oli joskus hyvää asuinaluetta mutta nyt rauhatonta ja jengit mellastaa.
Jokapaikassa nykyään häiriöitä,niin ogelissakin.Asuin siellä lapsuuden/nuoruuden ja vanh.asuu yhä.
Kiva,rauhallinen paikka.luontoa,hyvät liikenneyhteydet.Voisin yhä asua.
En viitsi tässä sanoa,ketkä tätäkin paikkaa pilaa nykyisin....
Pääsääntöisesti kuitenkin hyvä paikka asua.
Olin töissä siellä. Sellasta hiljasta ainaki päivisin, mummoa. Mutta aina missä on asema on myös narkkeja ja muuta häiriösakkia.
kannattaa asua vähän sivummalla siitä ostarista. Silloin hyvinkin rauhallista ja mukavaa
Voisin puhua sinulle, kuinka mukava ja ihmisen kokoinen "kylä" se oli joskus 5v sitten, mutta et hyötyisi siitä. Sijaintihan on täydellinen - läpikulkupaikan rooli toki vetää monenlaista ohikulkijaa.
Mutta siellä on niin paljon muutoksia ollut ja edelleen tulossa. Vanhaa rakennuskantaa puretaan ja uutta tehdään. Et voi perustaa mielipidettäsi sen varaan, mitä se on joskus ollut.
Jos budjettisi sopii Ogeli-tasoon, niin ei se kuitenkaan ole maailman huonoin valinta. Se on radanvarsiasteikolla "hyvä".
Vierailia kirjoitti:
Joka paikassa nykyään häiriöitä,niin ogelissakin.Asuin siellä lapsuuden/nuoruuden ja vanh.asuu yhä.
Kiva,rauhallinen paikka.luontoa,hyvät liikenneyhteydet.Voisin yhä asua.
En viitsi tässä sanoa,ketkä tätäkin paikkaa pilaa nykyisin....
Pääsääntöisesti kuitenkin hyvä paikka asua.
En haluaisi asua kiskojen lähellä.
Asun, paljon on rakennettu taloja tuohon kadun varteen mutta näyttää siinä olevan tilaakin.
Hyvä paikka asua,olen asunut vuodesta 1995.
Up