Laihdutus tökkii! Nyt apua ja pian!!
Tammikuun olen laihduttanut ja painoa lähti 2-3 kg. Nyt on sitten kaamea nälkä aivan koko ajan! Miten tästä olotilasta pääsee yli?? Ihan hirvee puputus alkaa jos nyt repsahdan!
Kommentit (11)
Nälkä ei pitäisi olla koko ajan. Itsellä onnistunut Kiloklubin avulla -4kg vuoden alusta ja ei ole ollut mikään kitukuuri. Nyt olen normaalipainoinen (BMI 25) ja laihdutus jatkuu edelleen. KK on muuten ilmainen. Olen nähnyt tosin paljon kritiikkiä, ettei sen kalorimäärillä laihdu, mutta itse olen laihtunut.
sanoa että minäkin olen tammikuun puolesta välistä laihtunut, korvaan pari ateriaa pirtelöllä ja panostan proteiini pitoiseen ruokaan eli olen jättänyt turhat hiilarit yms. pois. Aluksi lähti tosi hyvin paino mutta sitten nyt on jumittanut, ajattelin että miten voi olla kun syön tosi terveellisesti...sitten huvikseni laskin kalorilaskurilla että paljonko kaloreita menee niin kauhistuin kun huomasin että mulla tuli n. 800-900 kaloria päivässä ja mun pitäs ainakin 1500 kaloria syödä päivän aikana. Joten nyt on sitten vaan lisättävä niitä kaloreiden määrää....katsotaan miten painon käy :) Tsemppiä!
olekaan. Suomeksi: leivän päälle laitetaan voita.
jugurtti ihan out laihduttavalla?
Anteeksi, että vähän ot.
olen laihtunut vähähiilihydraattisella ruokavaliolla nyt 5 kg reilussa kolmessa viikossa. Syön jonain päivinä itseasiassa aika paljonkin ja toisina taas huomattavasti vähemmän. Ei ole alkanut tällä tavalla paino ainakaan vielä jumittamaan.
Turkkilainen jogurtti makeutusaineella ja marjoilla on mukava välipala. Sitten vain reilusti pihvejä tai jotain mieleistä lihaa ja runsaasti kasviksia.
Jos on nälkä niin syö jonain päivänä sitten reilusti, mutta syö reilusti vain ns. terveellistä ruokaa äläkä sorru makeaan. esim. hedelmät ovat järjestäen varsin huonoja nälän pitäjiä.
http://www.fitfarm.fi/
Olen ollut tosi tyytyväinen, vaikka en sataprosenttisesti ole pystynytkään ohjeita noudattamaan. Painoa lähtenyt vajaassa neljässä viikossa 4 kiloa ja se tuntuu olevan rasvaa, sillä vyötärö on kaventunut reilusti.
Jatkan Jutan ja Bullin kanssa vielä seuraavat kymmenen viikkoa, sen verran hyvin on homma toiminut. Ja mikä tärkeintä, alun jälkeen ei ole ollut nälkä!
Olen ehtinyt elämässäni sekä karpata että olla
jutan rasvanpolttokuurilla.
Karppaus loppui samoin kaameaan nälkään sekä siihen, etten jaksanut lajitella ruokaa saa syödä - ei saa syödä. Joojoo, toimivaa oli siihen saakka kun loppui.
Jutan hommaa jaksoin 2 viikkoa rämpiä räntäsateessa aamu kuudelta, ilman aamupalaa lenkillä, ja syödä rahkaa väkisin alas.
Eipä löytynyt työpaikkaruokailusta kumpaankaan sopivia vaihtoehtoja. Nyt löytyisi, mutta mahaa vaan kurnii...
laihduttanut jotenkin väärin, että olen ajautunut tähän tilanteeseen?