Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

vuonna 2017 Trump lupasi presidenttinä auttaa Suomea jos Venäjän tilanne heikkenee, nyt on lisäksi puolustussopimukset ja NATO

Vierailija
22.03.2024 |

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tottakai valtiot aina "auttaa" jos joku pienempi valtio joutuu sotaan. Moni valtio käyttää tilaisuutta myös hyväkseen proxysotien muodossa. 

Mut se ei niiku poista ollenkaan sitä ongelmaa, mikä on se että näitä sotia ei pitäisi syttyä ylipäätään. On osattava ymmärtää missä se ongelma on. Se on nimenomaan siellä ketkä hyötyy näistä sodista. 

Ei nää oo enää tätä päivää. Miten voi olla edes mahdollista että ihminen edelleen jyrää tuolla henkiä pois jollain 500 vuotta vanhoilla tankeilla?

Tän koko paletin on muututtava. Tietosuuden on noustava ylöspäin. 

Niin kauan kun ihmiset ei tajua sitä, se on ihan sama mitä sopimuksia meillä on :D Sota tuhoaa silti elämää. 

Vierailija
2/2 |
22.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä selität? Sota ja selviytyminen on miehien olemassaolon korkein tarkoitus, samassa on mahdollisuus tuikata muutama naaras taas paksuksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan kaksi