En haluaisi töihin!
Ahdistaa kun pitäisi vimmatusti hakea töitä, mutta oikeasti mua ei huvita yhtään. Miksi mä olen tehnyt lapsia jos en kerran saa edes viettää aikaa niiden kanssa? Kuinka suuri pitää olla rahallisen korvauksen siitä, että näen lastani kaksi tuntia päivässä ja silloinkin hän on ikävästä kiukutteleva ärripurri. Silti kokoajan soimaa ajatus että pitää päästä töihin, pitää päästä töihin. Taloudellisesti se ei ole välttämätöntä, olen tyytyväinen elämäämme näinkin.
Kommentit (7)
Miks sit haet töitä jos ei oo pakko taloudellisesti eikä muutenkaan? Vietä aikaas lastes kanssa ja nauti kun kerran siihen on mahdollisuus!
Eikö sulla ole jo kädet täynnä työtä kotonakin?
Mä käyn töissä ihan vaan sen takia, että talous pysyy pystyssä.
Jos sinulla ei sitä ongelmaa, niin jää kotiin.
tervetullutta on ja sille löytyy käyttöä. Pitkän opiskelujakson aikana vaan on tottunut tuleen toimeen niin kauheen vähällä. Suurin pakko on ehkä se että olen juuri valmistunut ammattiini ja jos en nyt mene työelämään niin parin vuoden jälkeen mua ei sinne kukaan haluukaan.
-ap
olisihan se ihan hirveää, että joku töissäkin kävisi. Bygää muutama lisää niin tulee sisältöä elämään muutamaksi vuodeksi.
Miks sit haet töitä jos ei oo pakko taloudellisesti eikä muutenkaan? Vietä aikaas lastes kanssa ja nauti kun kerran siihen on mahdollisuus!