Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Venäjän tiedustelu tilasi pieksämisen järjestäytyneeltä rikollisuudelta

Vierailija
14.03.2024 |

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e1564df6-d4a0-42c0-99de-b91510a46d10

Sitähän Baltiassa ja Ukrainassa riittää, järjestäytynyttä rikollisuutta nimittäin. Ihmettelen kyllä miksi hommaa ei hoidettu loppuun asti, olisi luullut Venäjän tiedustelun eliminoivan Navalnyin rikostoverin.

Vai oliko tämä vain varoitus ja muistutus, että Venäjän tiedustelun lonkerot ulottuvat joka paikkaan eikä kukaan valtionvihollinen ole turvassa. Trotsky tapettiin aikaan jääpiikillä Etelä-Amerikassa koska Stalin piti häntä uhkana.

Järjestäytyneen baltti ja ukririkollisuuden lonkerot ulottuvat Suomeenkin ihmiskaupan muodossa, Suomessa harjoitettava ihmiskauppa on käytännössä kokonaan balttien ja ukrien hallinnassa. Jos Ukraina hyväksyttäisiin EUn jäseneksi mikä on kaikilla mittareilla järjetöntä niin järjestäytyneen rikollisuuden liikkuminen Euroalueella helpottuisi huomattavasti. Suomessa ja Ruotsissa on myös isot markkinat Ukrainan armeijan korruptoimille sotilasaseille johtuen koko ajan lisääntyvästä jengiytymisestä. Aseet on todella helppo myydä eteenpäin.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
14.03.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Venäjän kannattaisi alkaa näyttävästi pasauttelemaan autopommeilla näitä opposition edustajia niinko mafia teki 90-luvulla Italiassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kahdeksan kolme