Soiko kaikkien päässä usein/aina korvamatona jotain?
Vai ei?
Itsellä soi lähes aina jos en esim katso tv:tä tai muuta "melua". (Lähinnä heviä jne,).
Välillä se on myös joku pöhkö lasten laulu tai joku todella rasittava biisi.
Kommentit (22)
24/7, aina ja ikuisesti! Tällä hetkellä soi The Stranglersin Strange Little Girl, siinä soitetaan jotain jännän kuuloista soitinta ja sitä on hauska kuunnella päässään :D
En usko että kaikilla soi. Itselläni soi tosi usein, ei ihan 247/365 mutta kymmeniä kertoja päivässä kuitenkin. Joskus kuuntelen tietoisesti jotain päässäni ja joskus taas pyörii joku random ärsyttävä kappale.
Soi! Tällä saakelinkin hetkellä soi "Kakkiainen tarvitsee ystäviii, ysävät on parhaita!"
Balladi kaiken turhuudesta, Epuilta. Aamuyöstä jos herään, pohdin "että toisaalla toinen mies toteaa..."
Aika usein. Ja oikein pahasti stressaantuneena ja univelkaisena vasta soikin, se menee silloin jo ahdistavan puolelle kun biisin pätkä sieltä ja toinen täältä vaan soi päässä
Melkein aina. Tuli mieleen nytkin jostain kaukaa biisi "...nyt mulla on oma jukeboksi ja se soi mun päässäni..."
Eli mikä tahansa asia voi assosioitua johonkin mun päässä olevaan biisiin ja niitä biisejä on paljon 😀
Ihan tauotta. Nyt Rene'e Flemming, Casta Diva.
Chaka Khan ja Through the fire, soinut jo hetken aikaa.
Vaikka tää on loputon moottoritie mä tuun vaikka juosten jos sun luo se vie
Tuun yli aidan ja portaiden koska sä oot ylivoimainen 🥴
Ärsyttävästi tänä iltana soinut päässä Paloma Blanca ja ihan vain siksi, kun mies hoilotti sitä vitsillä, väännellen biisin sanoja ihan muuksi.
Aika usein mulla pyörii "oma soittolista" nupissa.
Aloittaja jatkaa.
Mulla on ollut lisäksi masennuskaudella yks pätkä mikä tahkosi pääseä kun en tiennyt mitä tehdä elämälläni niin "Mä en tiedä mitä mä teen, mun täytyy laittaa lapset laitokseen..., " Ihan just vaan toi rivi Leevi and the Leavingseiltä.
Mon mon mon mon cheriiiii
RASIANI SOIIIVA OOON 🎶
Se on jonkin. sortin spykologinen häiriötila tai suojautumiskeino. Pakoa todellisuudesta.
Vierailija kirjoitti:
Vaikka tää on loputon moottoritie mä tuun vaikka juosten jos sun luo se vie
Tuun yli aidan ja portaiden koska sä oot ylivoimainen 🥴
Joo mutta toi viimeinen on ollut "alivoimainen, valovoimainen, ylimääräinen". =D
"meillä on ohjelma....meillä on ohjelma....meillä on ohjelma....meillä on ohjelma..."
Kyllä, musiikkia kuuluu päässä non-stop x)
Ollut niin lapsesta asti.
Vähän niinkuin olisi radio pään sisällä.
Vierailija kirjoitti:
Ärsyttävästi tänä iltana soinut päässä Paloma Blanca ja ihan vain siksi, kun mies hoilotti sitä vitsillä, väännellen biisin sanoja ihan muuksi.
Aika usein mulla pyörii "oma soittolista" nupissa.
Nonni, ja nyt sitten täälläkin. Tää Paloma Blanca on yks vakiobiisi mulla.
Joo. Koko ajan joku biisi menossa päässä. Heti kun herää ja haluaisi muistaa vielä unensa ja käydä sitä läpi niin taistella pitää ettei "boom boom boom boom I want you in my room" jyrää kaikkia ajatuksia.