Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Haluan seksiä ainoastaan mieheni kanssa

Vierailija
19.02.2024 |

Heti alkuun sanon, että haluan seksiä todella usein ja mietin sitä todella paljon. En kuitenkaan halua seksiä keltä tahansa vaan juuri mieheltäni. Vaikka olisi kuivia kausia (mies ei halua) niin mietin vain seksiä mieheni kanssa. Jokapuolella toitotetaan kuinka muka KAIKKI fantasioi muista kuin kumppanistaan, KAIKKI katsoo pornoa ja KAIKKI katselee muita ihmisiä sillä silmällä. Mietin siis monesti miksi on niin hankalaa uskoa, että minunlaisiakin on. Jos sanon mieheni olevan ainoa ketä pidän seksikkäänä niin olen kuulemma valehtelija. En katso pornoa, koska en kiihotu siitä. Voisin mielelläni katsella minun ja mieheni touhuja videolta. En katso muita miehiä enkä naisia. Fantasioin vain miehestäni. Olenko vain niin onnekas, että löysin maailman ihanimman ja komeimman miehen eikä siksi tarvitse muita sillä tavalla ajatella? Vasta näin julkaisun jossa sanottiin kaikkien valehtelevan jotka sanovat kumppaniaan kaikkein kauniimmaksi/komeimmaksi. Miksi se kumppani ei voisi olla se maailman komein? Minun mieheni ainakin on. Ulkoa ja sisältä. Toisessa julkaisussa kysyttiin ketä panisit jos saisi valita kenet tahansa. Joku kommentoi, että ne jotka vastaa oman kumppaninsa valehtelee. En ymmärrä miksi se oman kumppaninsa haluaminen kaikista eniten on niin absurdia, että sitä pidetään valehteluna. Mieheni kanssa seksi on ihanaa ja turvallista. Kun haluan seksiä haluan sitä ainoastaan kumppanini kanssa. Mietinkin miten niin useat ihmiset haluavat käydä vieraissa.  Miksi haluaisin muita?

Kommentit (19)

Vierailija
1/19 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ok. Miksi olet seksipalstalla jos tämä kaikki on sinusta kovin ulkopuolista?

Vierailija
2/19 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihmiset ovat erilaisia; viehättyvät, kiihottuvat ja rakastavat eri asioita.

Faktalaatikko: Ihminen ei ole yksiavioinen nisäkäs. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/19 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama ja olen mies. Instabeibit ei kiinnosta

m50

Vierailija
4/19 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Sama ja olen mies. Instabeibit ei kiinnosta

m50

Kovin polarisoitua. Instabeibit eivät tosin ole kiinnostuneita meistä. Itketään yhdessä. 

 

M47

Vierailija
5/19 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olipas kirjoitettu miehestä kauniisti. Näinhän sen pitäisi olla. Luulen että kerrot omalle miehellesi paljon mieltä ylentävia asioita ja miehesi sinusta ylpee ja itsetunto korkeella. 

JATKA SAMALLA TYYLILLÄ

Vierailija
6/19 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen mies ja instabeibet kiinnostaa:) Tosin oon sinkku.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
7/19 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

"KAIKKI fantasioi muista kuin kumppanistaan, KAIKKI katsoo pornoa ja KAIKKI katselee muita ihmisiä sillä silmällä."

"Mietinkin miten niin useat ihmiset haluavat käydä vieraissa."

Mun mielestä sillä, että katsooko pokea tai fantasioiko ihan mistä/kenestä tahansa kiihottuakseen ei ole mitään tekemistä sen kanssa, että haluaisi käydä vieraissa.

Lähinnä olisi vähän outoa jos minä tai mun mies ei kiihotu, jos katsoo vaikka pornoa tai jotain kuvaa, mistä kiihottui tai ylipäätään fantasioi mistään kiihottuakseen. Eikä se tarkoita sitä, että nyt yhtäkkiä me ei halutakaan toisiamme vaan on pakko löytää joku vieras seksikumppani. 

Ihan kokonaan ei auennu. Miksi edes pitäisi kiihottua vain ja ainoastaan yhdestä asiasta? 



"En ymmärrä miksi se oman kumppaninsa haluaminen kaikista eniten on niin absurdia, että sitä pidetään valehteluna."

Oman kumppanin haluaminen ei on absurdia, mutta vain ja ainoastaan omasta kumppanista kiihottuminen vähän kieltämättä on. 

 

N47

Vierailija
8/19 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainoastaan omasta kumppanista kiihottuminen ei ole järkiperäisesti mahdollista. Kaikista kahdeksasta miljardista ihmisestä juuri hän. En usko. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/19 |
21.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ainoastaan omasta kumppanista kiihottuminen ei ole järkiperäisesti mahdollista. Kaikista kahdeksasta miljardista ihmisestä juuri hän. En usko. 



varmaan aloittajalla olisi mahdollista kiihottua muistakin, jos heistä tulisi  se uusi rakkauden kohde. Jossain puhuttiin demiseksuaalisuudesta, mikä tarkoitti että tällainen ihminen tarvitsee tunneyhteyden voidakseen nauttia fyysisestä puolesta. Pelkkä lämmin ruumis ei riitä.

Vierailija
10/19 |
21.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajattelen samoin vaimostani, haluan vain häntä.

Katson kyllä pornoa, se on mielestäni ihan normaalia.

M38

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/19 |
21.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En minäkään haluaisi panna kuin vaimoani. Hänen kanssaan on hyvää seksiä. Jos ei olisi seksiä juuri lainkaan, alkaisin varmaan katsella myös muita. Mutta nyt voin fantasioida hänen kanssaan tehtävistä asioista siten, että on toivoa saada ne myös tapahtumaan. 

Joskus kyllä myös joku toinen voi säväyttää. Olin työmatkalla Espanjassa, ja muutaman päivän olin aika paljon tekemisissä nätin ja mukavan italialaisen jatko-opiskelijanaisen kanssa, juteltiin aika paljon, ja hänkin hakeutui minun seuraani. Illanvietosta tultiin hotelliin pienessä huppelissa hissillä kahdestaan samaan kerrokseen, ja mielessä kävi, että nythän voisin kutsua hänet huoneeseeni lasilliselle. Mutta sanoin vain "good night" ja mentiin omiin huoneisiimme. Mutta 15 vuodessa tämä on ainoa kerta, kun on oikeasti edes mielessä käynyt.

M51

Vierailija
12/19 |
21.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ainoastaan omasta kumppanista kiihottuminen ei ole järkiperäisesti mahdollista. Kaikista kahdeksasta miljardista ihmisestä juuri hän. En usko. 

Aika ontuva väite koska kukaan ei ikinä näitä 8 miljardia ihmistä pysty tapaamaan. Mulla on asiat kumppanin kanssa hyvin, niin minkä takia pitäisi katsella muualle?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/19 |
21.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen aikalailla samanlainen kuin ap, mutta mies. Minulta meni vuosia ymmärtää, että vaimoni on ainut joka saanut minut syttymään ja haluamaan seksiä. Siitäkin huolimatta että panettaa jatkuvasti yhä vieläkin.  Ennen häntä kohtasin paljonkin tyttöjä mutta aina puuttui panetuksen kipinä. Olen katsonut pornoa, katsonut vaimonkin kanssa. Olen fantasioinut vaikka kuinka monista naisista ja naispuolisista työkavereista. Olisi ollut mahdollisuus heidän kanssaan seksiin, pyydettykin jokusen kerran. Mutta aina sama juttu, heidän vierellään fyysisesti, ei ole ollut pienintäkään kipinää panetukseen. Kun ei ole ollut, olen skipannut juttut. Kaikki eivät ole ottaneet kovinkaan hyvin. Enimmät naiset on astineet ilmeisesti egostani ja puheistani, että rakastan vaimoani niin paljon, ettei kannata edes yrittää. Olen aina tullut toimeen erittäin hyvin naispuolisten työkavereiden kanssa. Melkein paremmin kuin miesten. Kaveripiiritkin on harrastuksissa vaihtuneet, vaimo ollut aina ykkönen. Mennyt aina kavereiden edelle. Just lähti 49v yhdessä. 

 

Tutkijoiden mukaan ihminen on enimmäkseen yksiavioinen eläin. Sillä varmistettu parhaiten perheen ja lasten tulevaisuus, myös henkin jaksaminen, pitkä elämä jne..

Vierailija
14/19 |
21.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En minäkään koskaan fantasioi muista miehistä kuin omasta miehestä. Olen pitänyt sitä ihan normaalina, kun on toimivassa ja hyvässä liitossa seksinkin osalta. Katson joskus pornoa, mutta kuvittelen sillonkin siihen mieheni enkä valitse sellaisia, missä näkyy miehen kasvot. Etsin sellaisia vartaloita, jotka ovat samanlaisia kuin omalla miehellä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/19 |
22.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tietenkään pidä kiihottua/syttyä vain yhdestä ihmisestä. Itselläni se tulee vain luonnostaan ja on hankala kuvitella itseni katsomaan muitakin sillä silmällä. Pornosta en edes ole ikinä välittänyt. Luin myös demiseksuaalisuudesta ihan vähän aikaa sitten ja se kyllä kuvastaa hyvin sitä miten ajattelen ja tunnen. Aloituksen pointti ei ollut se, että minun ajattelutapani on se oikea ja muiden väärin, vaan halusin kuulla muidenkin ajatuksia asiasta. Ja kun lukee netistä keskustelupalstoja, lehtijuttuja, blogeja yms. Niin monesti siellä väitetään KAIKKIEN tekevän/ajattelevan tietyllä tavalla. Joka tietenkään ei ole totta. Yleensä juuri vähätellään ja hyökätään vastaan, kun joku sanoo olevansa eri mieltä. Ihmisiä on niin paljon, ettei edes olisi mahdollista kaikkien ajatella samalla tavalla. Joitakin kiinnostaa porno, joitain vieraissa käynti, joitakin yksi ihminen ja jotakin ei kiinnosta kukaan. Ja kyllä se kumppanista ainoastaan kiihottuminen voi olla hyvinkin mahdollista, sillä vaikka kuinka yrittäisin niin en osaa katsoa muita sillä tavalla.  Nään kyllä miltä ihmiset näyttävät, mutta ehkä se on se tunneside minkä tarvitsen. Kaikki muut vain näyttävät neutraaleilta enkä osaa ajatella heitä samoin kun kumppaniani. Olen myös yrittänyt opetella fantasioimaan muista henkilöistä, mutta en ole siinä onnistunut. Itseasiassa se ällöttää minua ja tuntuu inhottavalta ajatukselta, että joku muu koskisi minuun edes ajatuksissani. En vain koe mitään vetoa muita miehiä kohtaan eikä minun kyllä tarvitsekkaan. Oma kumppani riittää minulle kaikin tavoin. :)

ap

Vierailija
16/19 |
22.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mukava kuulla, että muillakin on samoja ajatuksia kuin minulla :) Monet eivät usko sen olevan mahdollista. Olen nähnyt todella monia keskusteluja täälläkin siitä ettei ihminen luonnostaan ole yksiavioinen ja siitä pitäisi luopua. Minä ainakin olen yksiavioinen enkä koe sen olevan mikään rajoite. Siitä en kyllä tiedä onko ihminen sitä luonnostaan vaiko ei. Jokainenhan elää niinkuin parhaaksi näkee ja tuntee :)

ap

Vierailija
17/19 |
22.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäkin haluan seksiä miehesi kanssa.

Vierailija
18/19 |
22.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki sitä seksiä haluavat miehet kanssa!

Vierailija
19/19 |
23.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en voisi kuvitella harrastavani seksiä ilman että minulla olisi tunteita partneria kohtaan. Siispä en ole seksiä harrastanut kuin puolisoni ja aiemman tyttöystäväni kanssa. Olen kyllä ihastunut muihinkin reilusti yli 20 vuoden matkalla puolison kanssa, mutta sellaisia tunteita en ole myita kohtaan tuntenut, että seksiä haluaisin harrastaa. Katson monenlaista pornoa ja seksikkäitä ihmisiä ja luen mm. tätä seksipalstaa sekä kiihoittuakseni että oppiakseni uusia asioita sekä saadakseni uusia näkökulmia seksiin liittyen, mutta mihinkään irtoseksiin en alkaisi. 

M46

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä yhdeksän