Muita jotka eivät osta kirppiksiltä yhtään mitään?
Kommentit (8)
Syyhyepidemian vuoksi en enää osta kirpputoreilta mitään enkä sovita vaatteita kaupassa.
Mulla sama että en jaksa kierrellä. Ostokset on usein sellaisia no oishan tää varmaan ihan kiva, eikä niitä tule käytettyä.
En ole enää vuosiin viitsinyt kirppareilla käydä. Myytävät tuotteet on usein huonoja ja ylihintaisia. Tyttären mieliksi lähden joskus mukaan, mutta häntä ymmärrän, koska ostaa lastenvaatteita ja niitä tuntuu aika kivasti olevan.Taitaa olla niin, että kaikki laadukkaampi tavara myydään nykyään netissä?
En ole ikinä ostanut kirppikseltä mitään.
En tarvitse mitään. Vai ruokaa ostan nykyään ja sitäkin kahdesti kuussa monta kassillista kerralla. Vähennän kotoakin kaiken aikaa tavaroita. Siitä tulee hyvä olo.
Itse en harrasta kirppiksiä siitä syystä, että ostan harvoin mitään ja silloin kun ostan, niin tuotteen on oltava tarkalleen sellainen kuin haluan. Ei ole niin paljon ylimääräistä aikaa, että olisi aikaa etsiä sitä käytettynä.
Ei omassa kylässä edes ole kirppareita. Seurakunnalla on jonkinlainen, muttei sieltä löydy mitään kiinnostavaa, tosin olen siellä käynyt vain kerran. Kierrätyskeskuksessa on jotain rempparytkyjä. Löysin sieltä uuden lasikannun kahvinkeittimeen, mutta siitäkin on vuosia. Lähinnä vien tavaraa kierrätykseen.
Joku nuori nainen yritti pitää kirpparia muutama vuosi sitten, muttei kestänyt kauaa. Vuokra taisi olla liikaa.
Hyvin harvoin. En jaksa kierrellä, harvoin sieltä löytyy hyväkuntoisena sitä mitä tarvitsen ja aikaa vain tuhlaantuu. Ulkomailla tykkään enemmän käydä, esim. Pariisissa on kivoja kirppareita.