G:Oletko koskaan katsonut TV7:lta ohjelmia?
Ja jos niin mitä ja mitä mieltä?
Itse löysin kanavan ihan sattumalta ja olen kyllä sitä mieltä, että miten hukassa tämä maailma onkaan - siis oikeasti!
Joyce Meyerista on tullut ihan must! Pitäisi olla kaikkien muidenkin palstamammojen suosikki, niin perheitä hajoaisi paljon vähemmän! Miehille on omat juttunsa siellä ja myös yhteisiä. Ja lapsille ihanan tervehenkisiä ohjelmia, joissa luonta ja välittäminen pääasiallisia!
Suosittelen tutustumista!!!
Kommentit (7)
koska minulla on se käsitys että aikalailla fundamentalistikristittyjen valtaama kanava. Varmasti tulee ihan hyvääkin ohjelmaa.
Ja katselisin mielelläni enemmänki. Meillä vaan ei näy toi kanava ja tietokoneenkautta ei nyt saa ääntä meillä :(
käsityksiä Meyeristä tuntuu olevan uskovilla:
http://nokialainen.blogspot.com/2010/06/joyce-meyer-ja-menestysevankeli…
http://www.sunpoint.net/~patato/kirje309.html
En sitten tiedä mikä totuus.
oliko se joku uskovaisten kanava? Kaapelissa?
Tykkään TV7:n Herätys!-sarjasta. Myös Todistuksia Suomesta on kiva. Niitä voi katsoa myös arkistosta koska vaan.
Näkyy netinkin kautta www.tv7.fi
Katson tv7 valikoiden. Siellä on hyviä lastenohjelmia. Joskus käy mielessä, kirkon valju opetus. Tv7 on tullut selkeällä opetuksella kirkon reviirille.
Tosin katson telkkaria todella vähän muutenkin.