Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kommentti kadonneeseen ketjuun, "irvistelijän" kumppanille

Vierailija
16.02.2024 |

Kirjoitin kommentin, mutta ketjupa katosi alta. En halua, että vaivani menee hukkaan, joten kirjoitukseni tässä siltä varalta, että alkuperäinen ap sen huomaa.

-

No nyt. Tunnustaudun naamanvääntelijäksi. Mitä parempaa on, sitä enemmän irvistelen. Ja jos hillitsen ilmeitäni, nautintokin laimenee tai jopa katoaa. Siinä ovat tosiseikat, joita ei pysty muuttamaan. Ja minä muuten olen nainen, jos sillä nyt on merkitystä.

Olen melkein kuusikymppinen ja ollut selibaatissa niin pitkään (ja vasten tahtoani), että muistikuvat seksistä ovat muuttuneet hämäriksi. Muistan kuitenkin selvästi sen, kuinka mies käänsi avokämmenellään pääni sivuun ja tiuskaisi minulle, että miksi sä irvistelet noin. En edes muista, kuka se niistä harvoista nuoruuden miehistä oli, mutta tilanne jäi mieleen. Toinen, jonka kanssa minulla oli pitempi suhde, halusi puhua asiasta, ja kävi selväksi, että olisin saanut toki ilmehtiä, mutta vain samalla tavalla kuin prnofilmeissä. Irvistelyni on herättänyt yksinomaan ärsytystä, ei mitään ymmärrystä tai edes huumoria.

Ole varovainen, ap. Puheet Pelle Hermannista jäisivät pysyvästi seksielämäänne. Upota kasvosi miehen kaulaan tai pidä silmäsi kiinni, kunnes pääset eroon muistikuvasta. Parempaa neuvoa en keksi, mutta halusin vain kertoa, että ongelma ei käskemällä katoa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipä oo syvällisemmät miehet taaskaan kiinnostaneet-kun niin tyhmä ja pinnallinen käytös sun kumppaneilla!

Näinhän se aina, idioluutiota pukkaa.

Vierailija
2/2 |
16.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Eipä oo syvällisemmät miehet taaskaan kiinnostaneet-kun niin tyhmä ja pinnallinen käytös sun kumppaneilla!

Näinhän se aina, idioluutiota pukkaa.

Ahaa, tuon vuoksi ketju siis katosi: itse aiheesta keskusteleminen ei kiinnosta, mutta muiden kirjoittajien solvaaminen maistuu. Ja pahantuulisimmat poistattavat. Arvelen, että minä olen tässä idioluutiossa se aikakoneella matkustaja, en sitä väkijoukkoa.

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla