Mitäs oli lapsillanne päällä tänään, kun
ulkoilitte? Siis 4v. ja siitä alaspäin. Pakkaslukemat ja sääolosuhteet kehiin:)
Kommentit (7)
oli kahdet ohuet sisävaatteet, villahaalari, toppahaalari, kypäräpipo, kauluri, pipo, talvihanskat. Tavallisten sukkien päällä villasukat ja kuomat.
pakkasta tais olla jotain -11.
oli pipo, toppahankat, haalari ja talvikengät. Alla oli pitkähihainen paita ja collegehousut.
Pakkasta oli kymmenisen astetta ja tuulta noin 7m/s.
oli pipo, toppahankat, haalari ja talvikengät. Alla oli pitkähihainen paita ja collegehousut.
Pakkasta oli kymmenisen astetta ja tuulta noin 7m/s.
totta kai.
Lapsella oli aamupäivällä kuoron joulukonsertti ja iltapäivällä kaverisynttärit. Samassa mekossa meni koko päivän, autolla sitten kuskattiin, mekon ja sukkisten lisäksi talvitakki, toppasaappaat ja pipo ja hanskat, mukana vaihtokengät.
villapuku ja haalari. Lisäksi rukkaset, villakypärämyssypipo ja kengät. En tiedä oliko lisäksi villasukat ja lapaset.
samoja linjoja ja lapsella oli ihan lämmin. Tuo tuulihan tuosta säästä tekee aika ilkeän eli kasvoja pitäs kyllä suojata enemmän, mut toinen ei tykkää. Aamulla -11,tuuli puuskittaisen ihana, iltapäivällä -13 ja tuuli lisääntynyt aamusesta.
oli sisävaatteet (pitkähihainen trikoopaita, plyysihousut,sukat)
villahaalari + ulkohaalari
käsissä lapaset ja talvirukkaset
päässä puuvillainen kypäräpipo ja talvihattu
jaloissa villasukat ja kuomat.
Lämpimänä pysyi, ei ollut kuuma.
Pakkasta oli -10 astetta.