Asun pääkaupunkisedulla eli monet kaupat ovat lähellä. Nyt siis kysymys siitä, että mistä mielestäsi löytyy nyt edullisin ruokakori?
Tuntuu, että kaikki raha vain menee ruokaan perheessä.
Kommentit (7)
Edullisin ruokakori tulee kun käy ostamassa kaikista kaupoista tarjoustuotteet.
Lidl
Prisma
Muut
Siinä järjestyksessä.
Meidän perheessä ei ole aikaa tarjoushaukkana juosta eri kaupoissa.
Lidl jos heidän tuotevalikoima on itselle sopiva.
muuten ehkä prisma.
No jos on monet kaupat, nii metsästät niitä alennuksia. Ei oo vaikeeta. Kyllähän mäkin näen tietyt tuotteet on halvempia jossain kaupassa ja kalliimpia jossain. Ostin tuorepakatun jauhelihan, siinä oli liukuhihnan vakuumipakattuihin jauhelihoihin verrattuna edullisin kilohinta. Sit ostan joskus 4kpl eilisen tuorepisteen leipiä alennuksella. Ne kun saa euron kappale, eikä mene miksikään pakkasessakaan.
Kahvit olen ostanu 20 vuotta aina alesta. 24päkin limut aina alesta. Kaikkiin ale juttuihin ei edes kannata tarttua. Kerrankin oli esim. valmislettuja 2 pakettia 4e. Vieressä oli toisen merkin lettuja 2 pakettia makso yhteensä 3.50e, eikä alessa.
Lidl ehdottomasti halvin