Levyraadin paluu - OFFICIAL
Levyraati tekee näyttävän paluun Maikkarin viikonlopun ohjelmistoon 20.1 alkaen!
Ensimmäisen jakson raadin muodostavat Asko Kallonen, Lina Schiffer sekä Mikko Kosonen. Vieraina näyttelijä Anna Airola ja kodinkonemyyjä Ville Markus, Uudestakaupungista. Tulkintalistalla mm. Ismo Alankoa sekä Olli Halosen tuoretta sinkkua.
Tässä ovat Levyraadin ensimmäiset artistit raatilaisina Anna Airola ja kodinkonemyyjä (seiska.fi)
Kommentit (4)
Voisi muuten katsoa vieraiden takia, mutta musiikki on todella paljon huonompaa kuin Jahnukaisen ja Virtasen aikaan. Sitä ei jaksa kuunnella, joten jää ohjelmakin katsomatta. Ei voi mittään.
Tätä on odotettu. Klassikko ohjelma, joka esitteli aikanaan myös uusia musiikintekijöitä Suomesta ja muualta maailmasta. Tämä ohjelma pelasti monet lauantai illat 70-ja 80-luvuilla.
Vierailija kirjoitti:
Tätä on odotettu. Klassikko ohjelma, joka esitteli aikanaan myös uusia musiikintekijöitä Suomesta ja muualta maailmasta. Tämä ohjelma pelasti monet lauantai illat 70-ja 80-luvuilla.
Kyllä, ja alkuperäisestä ohjelmasta on jo niin paljon aikaa, että uuden sukupolven katsojat voivat nähdä sen, mitä heidän vanhemmat rakastivat katsoa vuosikymmeniä sitten. Nyt on mielestäni oiva aika tuoda tälläinen formaatti takaisin!
Tulevissa jaksoissa vieraina mm. Katja Ståhl sekä Niko Saarinen. Kakkosjaksossa myös J Karjalaisen poikana tunnettu Väinö tekee debyytin raadin vakiojäsenenä.
Mielenkiinnolla odotan minkälaisia musiikkimakuja raadilla on, ja on varmaan mukavaa myös itse pisteyttää kappaleita kotona. Tämmöinen hyvän mielen ohjelma, missä aivot narikkaan!