Kai Mykkänen
Mainostettiin että ympäristö- ja ilmastoministeri Kai Mykkänen on vieraana Ykkösaamussa klo 10. Olipa ruskettunut.
Lentääköhän jatkuvasti ulkomaille aurinkoa ottamaan ilmaston kustannuksella tai makaako solariumissa tuhlaamassa sähköä kun on yhtä ruskettunut kuin pari viikkoa etelässä aurinkokohteessa maannut lomalainen.
Ja miten löytyy aikaa moiseen...
Kommentit (5)
Suomalaiset palelee ja säästää sähköä ja asioista vastaava kokoomus ministeri makaa etelässä. :D
Musta aina tuntuu et Kaitsua vituttaa kun sai tommosen 'pehmeän' salkun. Häkkänen ja Valtonen sai kovat hommat mut Kain pitää puhua mediassa jostain pörrösistä oravista ja niiden elinseuduista vaikka ei kiinnosta pätkääkään jotku pörröhännät.
Mykkäsestä tuli joku aika sitten vanha ohjelma radiosta kun oli vielä yliopistolla opiskelijana. Oli kyllä lapselliset jutut ikäisekseen että ei ehkä ole uskallettu antaa vaativampaa salkkua kun vielä noin 25-vuotiaana oli jutut kuin teinillä. Hihitteli vaan kun toimittaja kyseli asioita.
Vierailija kirjoitti:
Suomalaiset palelee ja säästää sähköä ja asioista vastaava kokoomus ministeri makaa etelässä. :D
MIKSI te äänestitte sitä sitten ???
Myi Kakkänen.