En aio tehdä erikseen joulusiivousta.
Miksi stressata moisella. haluan rennon ja kivan joulun.
Kommentit (4)
Järkkäilen vaan paikat niin että näyttää kivalta ja siivoilen normaalisti :)
Joulun jälkeen pitää kuitenkin tehdä isompi siivous kun kuusesta ja joulukoristeista varisee neulasia ja hilettä ja ties mitä lattialle.
minäkään, en ole tehnyt koskaan aiemminkaan. Ja kas, aina meille on joulu tullut!
Eihän meillä ole mitenkään erityisen sotkuista ja likaista juuri ennen joulua, ihan tavallinen viikkosiivous riittää, kaappeja järjestellään yleensä keväällä ja syksyllä (samalla kun poistetaan käytöstä menneen kauden vaatteita ym. ei siis mitään järkeä tehdä sitä keskellä talvea).
mitään joulusiivousta (mitä se ikinä tarkoittaakaan). Ihan normaalit siivousjutut, ehkä vielä aattona imuroin, lemmikeistä lähtee sen verran karvaa eikä nelivuotiaskaan aina pöydän vieressä pysy syömässä piparia.
Esim. pari paperipinoa aion selvittää glögiä siemaillen ja lipaston päälle kertyvän "roinan" järjestelen paikoilleen. Muuten riittää normaali viikkosiivous.