Lue keskustelun säännöt.
Kysymys Emmerdalesta
13.12.2010 |
Voisiko joku sarjaa seurannut kertoa, mikä aiheutti Perdyn ja Matthewn välirikon? Katsoin jakson tänään pitkästä aikaa ja tuntuu, että olen tipahtanut kärryiltä ihan kokonaan. Jack Sugdeninkin hahmokin on tainnut poistua kuvioista nyt sitten lopullisesti, miten hänen äkillistä poistumistaan sarjassa selitettiin?
Kommentit (2)
Parin päivän sisään oli toinenkin tällainen kyselyketju.. Laurenin ja Ashleyn vauva kiemuroihin liittyen. Siellä oli juonipaljastuksia ja linkitys sivustolle, josta sai näitä asioita käydä lukemassa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Jack lähti hoitamaan sairasta äitiään jonnekkin kauemmaksi.
Kate sai Perdyn polttamaan jemmaamansa neuletakin. Sitten Kate haukkui Perdyn. Perdy tönäisi Katen nurin. Kate meni takaisin Perdyn miehen kainaloon. Perdyn mies kertoi Matthewille takista ja siitä että Perdy olisi voinut sen avulla antaa Matthewin kostaa itselleen murhalavastuksen. Eli Perdy petti Matthewia kun ei kertonut jemmaamastaan neuletakista. Siksi Matthew heitti kirjaimellisesti Perdyn pois. Perdy kosti käsittääkseni kertomalla Katelle että hänen miehensä (Katen kantaman vauvan isä) on homo.