Ei kannata ostaa bailey's-suklaata
Suklaa on huonoa.
Myy vain nimensä ansiosta.
Ajattelin vain varoittaa näin joulun alla.
Kommentit (17)
Kannattaako ostaa naiselle jotain koruliikkeestä oi kristallipallon haltija ?
Takavuosina Suomessa myyty Bailey's Strawberries & Cream -jäätelö oli taivaallisen hyvää. Muusta en tiedä.
Se on totta. Aika monet suklaat pilattu muutoksilla sekä hinnalla. Kuten kaikki muukin. Ei ole edes levitteet enää yhtään mistään kotoisin. Ruisleivät on pilattu samaten.
Ostin jokin aika sitten ihan mielenkiinnosta pari Bailey's suklaalevyä tarjouksesta, mutta ne osoittautuivat pettymykseksi: olivat tosi mauttomia ja pliisuja. En maistanut niissä kermalikööriä oikeastaan yhtään.
Musta oli hyvää. Ostin viime joulunakin. Makunsa kullakin. Ja jos pitää olla sitä vaaleaa sokerista suklaata, niin toki tuo on pettymys.
Mä ostin Bailey's tryffeleitä ja oli tosi herkkua.
Hyvää se on, oletko joku vauvasuu? 😭
Vierailija kirjoitti:
Ostin jokin aika sitten ihan mielenkiinnosta pari Bailey's suklaalevyä tarjouksesta, mutta ne osoittautuivat pettymykseksi: olivat tosi mauttomia ja pliisuja. En maistanut niissä kermalikööriä oikeastaan yhtään.
Osta silloin Alkosta kermalikööriä. Ei karkit saa maistua nykyään viinalle.
BÖHME 150 G IRISH CREAM SUKLAAKONVEHTI
On ihanaaaaa.
Ostan varmaan kerran kuussa niitä pieniä Bailey's patukoita. Ihan törkeen hyvää, oikein sellanen hitaasti nautiskeltava laatu suklaa jota 2-3 palaa riittää.
Olen haaveillut koko syksyn sellaisesta pyöreästä korkeasta kaartiosta jossa paperpäällisiä suklaita. En viitsi ostaa kun syön ne itse parissa päivässä, ilmankin tulee syötyä kaikkia herkkuja.
Makuasioista ei voi kiistellä.
Mä tykkään, todella sellanen herkuttelusuklaa jota syön nautiskellen, ei mikään työpaikalla iltapäivän sokerivajeeseen vedettävä suklaa.
Mulla on tuossha yks pullo, on ollu ihan hyvää.
Ostin pullon suklaata tyttärelle ja hän tuli siitä kipeäksi.