Jäikö sinulle eilisessä vaalikeskustelussa Stubista sellainen ylimielinen besserwisser -mielikuva?
Koko ajan analysoi lähinnä muita ja heidän mielipiteitään ilman että olisi tuonut esiin omiaan.
Kommentit (59)
Harvinaisen fiksu ja kypsä esiintyminen häneltä. Niissä osioissa jotka katsoin.
Osaa esittää ihmistä riittävän hyvin.
Elämäni biisi - ohjelmassahan pääsi kiusaaja pilkahtamaan sieltä teeskentelyn seasta, vahingossa.
Kyllä . Ei oikein innosta äänestää .
Jotkut sarjamurhaajatkin ovat olleet supliikkeja, ulkonäkö ok ja osanneet käyttäytyä aina tilanteen vaatimalla tavalla.
Laskelmoiva kokkari, joka tuskin edes haluaa pressaksi.
Mikäs tää Liin sieltä tulee vain naisia ja lapsia esitys oli?
Ei presidenttiainesta. No eipä tolla suosiotakaan ole joten mitä väliä
Stubb voittaa vaalit 100% varmuudella. Jokainen ehdokas tietää tämän ja käyttääkin vaaleja vain saadakseen näkyvyyttä.
Haavistoa poikkeuksena varmasti harmittaa ettei päässyt ulkoministerin pestiä pidemmälle.
Vierailija kirjoitti:
Jotkut sarjamurhaajatkin ovat olleet supliikkeja, ulkonäkö ok ja osanneet käyttäytyä aina tilanteen vaatimalla tavalla.
Ja jos joku sellainen olisi nyt ehdokkaana, niin uskon että saisi murskavoiton, sellaisia nimittäin ovat suomalaiset.
Stup on kokoomuksen mannekiinikoulun broilereita. Oikea lokki, josta ei maallemme ole mitään hyötyä.
Näin jossain kommentin että voi kun saisi yhdistettyä kaikki ehdokkaat yhdeksi ehdokkaaksi. Vähän samoilla linjoilla olen.
Stubb on ihan edustava. Tiettyä tomeruutta on presidentillä oltava näinä aikoina. Urpilaisessa saattaisi olla sellaista tiettyä poweria. Ei pidä olla liiankaan mukava presidentin vaan jämäkkyyttä tarvitaan näinä vaikeina aikoina.
Ei jäänyt, ainoa selkeä ja loogiseen artikulaatioon kykenevä ehdokas H-A:n lisäksi.
Ei jäänyt.
Stubb on aina ollut samanlainen.
Se on hänen tapansa puhua, toimia ja elää.
Tiedättekö, miksi naiset katsovat sitä kiusaajuutta läpi sormien? Jopa pressaksi asti pyrkivällä?
Tietysti koska toisia miehiä alistava mies on likoaivoille "alfa"
En äänestä ollenkaan. En tykkää stubista. Ylimielinen jotenkin ja epäonnistunutkin monessa hommassa. Jussi olisi älykäs ja osaava mutta ei se voita kuitenkaan.Pekan maine on mennyt huonoksi osittain. Muut ihan merkityksettömiä.
Hyi hvetti. Tosta kekkulista koulukiusaajasta tulee lähes väistämättä presidentti. Siksi Haavisto, vaikka onkin mokaillut.
Kammottava lipevä paskiainen. En tajua miten tämän psykopaattisen liskoihmisen esitys menee täydestä joihinkin tolloihin.
Vierailija kirjoitti:
Tiedättekö, miksi naiset katsovat sitä kiusaajuutta läpi sormien? Jopa pressaksi asti pyrkivällä?
Tietysti koska toisia miehiä alistava mies on likoaivoille "alfa"
Siis liskoaivoille, vaikka kyllä likoaivokin sopisi
Stubbilla ei ole mitään suurta hinkua presidentiksi.
Lähti ehdokkaaksi varmaan kohteliaisuuttaan, kun puolue pyysi.
Kokomuuksella kun oli puute vakavasti otettavista presidentti-ehdokkaista.
Ei, mun mielestä oli asiantunteva ja fiksu