Ostaako 15-16 v. pojat vaatteita New Yorkerista? Vai mikä olis hyvä lahjakorttia ajatellen hyvä vaatekauppa?
Kommentit (15)
New Yorker ainakin on halpa, laatu huonoa.
Carlings on aika kallis sen ikäiselle.
Oma kummipoika tossa iässä suosi Jack&Jonesia.
Toivomus teinillä olisi varmaan lahjakortti super dry-liikkeeseen, mutta samalla rahalla millä tuolta saa yhden hupparin saa new yorkerista matkalaukullisen
Meidän pojille Intersport tms urheiluliike olisi mieluisin.
Kysy pojan äidiltä tai anna rahaa lahjaksi.
JD erittäin suosittu tuon ikäisten keskuudessa. Parempi olisi kysyä hänen äidiltään vinkkiä.
Meillä ton ikäiset sanoivat, että Stadium.. Riippuu siis nuoresta.
Tiedostavammat teinit ei pidä New Yorkerista, koska kyseessä riisto halpatuotanto. Yllätyin, kun oma (tavis) poikani kritisoi tätä liikettä.
Kyse ei ole siitä, että meillä olisi ylimääräistä rahaa. Tai olisi erityisesti varaa nirsoilla.
Super Dry on suunnilleen superkallis, mutta laatu lähes New Yorkerin tasolla. Nyppääntyy helposti jne.
Jack & Jones sopii useimmille teineille?
Tarkista pojan huoltajilta. Noiden muotivillitykset muuttuu koko aika, hyvässä lykyssä kundi on syvästi tiedostava, jolle kelpaa vain jotkut kirppis- vintage tms jne vaatteet.
Minun 17v pojalla on sekä merkkivaatteita joita olen zalandosta tilannut kuten Hilfer, Gant, Superdry ym. mutta vähän aikaa sitten kun käytiin ostoskeskuksessa niin hän oli innoissaan New Yorker liikeen halvoista hinnoista ja tykkäsi New Yorkerin vaatteista joten ostettiin sieltä hänelle housuja ja collegepuseroita, Carlingsista myös ostettiin muutama Makian collegepusero.
Carlings!