Kohta alkaa taas "keppostelut" lisääntymään
Kommentit (7)
Kyllähän näille suominainen antaa ihan vapaaehtoisesti, ettei tarvitse keppostella.
On tää kummallista tää nykyaika. On se kumma että Kanada ja Australia voi käännyttää vastaavat tulijat heti rajalta takaisin. Tai Aussit kuskaa ne vuokratulle saarelle keskelle merta
Avllakin on paljon vihervassarin äänestäjiä, niillehän ne sopisi
Vierailija kirjoitti:
Kyllähän näille suominainen antaa ihan vapaaehtoisesti, ettei tarvitse keppostella.
Alaikäisten kimpussahan he ovat, tunkiomaissa morsiamien keski-ikä on 12-13 v. Alempiarvoiset ei-muslimit eivät tosin kelpaa kuin väkisinotettaviksi.
Onnea niille kunnille, joille tällä kertaa arpa osuu näiden majoittamiseen. Toivottavasti kaikki pidetään napapiirin pohj. puolella, niin saattaa himot jäädä tänne ensi talvea odottamaan karista.
Onko sulla mitään viattomia kepposia takas? Joista ei ole haittaa tai riskiä. Voisiko joku tehdä vastapropagandavideot, eli saada sodat pois ja sotilaat miettimään miksi värisee siellä kylmässä pellolla.