Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mulla on yksi biisi hukassa, eikä kukaan tiedä mikä se on, jääköhän ikuiseksi arvoitukseksi :(

Vierailija
13.11.2023 |

Pätkä tästä kappaleesta soi aina välillä Petolliset-ohjelmassa ja siinä pehmeä ja hento naisääni lauloi mielestäni "in the shadows of the darkness". Kappale on hidas ja rauhallinen.

Toisessa ketjussa ehdotettiin Hidden Citizens ft. Ruellen kappaletta Nothing is as it seems. Ruellen ääni kuulostaa samalta kuin tässä minun hakemassani kappaleessa mutta muuten on mielestäni eri biisi kuin tuo.

Ärsyttää kun nelonen ei ole laittanut mihinkään tietoja ohjelman musiikeista. Ei ollut ohjelman lopputeksteissäkään tietoja kun tarkistin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kysy Neloselta suoraan esim. somessa! Pakko heillä on olla tiedot käyttämistään musiikeista.

Vierailija
2/4 |
13.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kateissa on niin tiedot laulajasta kuin kappalekin. Muistan vain haikean kohdan "lento etelään". Mies oli lähtenyt etukäteen kohti etelää ja luvannut ilmoittaa, milloin nainen voi ja saa tulla perässä. Lentokentän reunalla odottavalla naisella oli muistona repaleinen aikataulu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuolla kaikki kappaleet. https://www.bbc.co.uk/programmes/p0dx66g6

Vierailija
4/4 |
14.11.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Tuolla kaikki kappaleet. https://www.bbc.co.uk/programmes/p0dx66g6

 

Kiitos!

Kuuntelin noita biisejä eilen nopeesti läpi mutta en ainakaan vielä löytänyt etsimääni. Täytyy tutkia noita vielä paremmin.

Somessa kai toki voisin kysyä mutta en viitsisi sen takia tehdä sometilejä kun mulla ei sellaisia ole yhtään.

Kuuntelin myös Petolliset-ohjelman toiseksi viimeisestä jaksosta uudestaan tuota etsimääni kappaletta. Se soi vähän ennen sitä kohtaa kun kilpailijat kokoontuu pyöreän pöydän ääreen. Nyt olin kuulevinani kuin siinä laulettaisiin: "hidden eyes in the shadow of the darkness"... Oon googletellut noilla sanoilla mutta mitään sopivaa ei löydy :(

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kaksi yksi