Meri-Tuuli Lindström kaunis? Lihava?
Kommentit (40)
Sen kuva oli joskus vuosi takaperin Express busin asiakaslehden kannessa, ja mä olin aivan haltioitunut. Tuijotin sitä kuvaa joka kerta, kun matkustin Expressillä. Todella kaunis, ei voi kuin ihailla.
Minun mielestäni aika ruma ei ainakaan kaunis ja vähän lihava on.
Just hyvä. Kellä nyt ei jokunen virhe löydy. Miellyttävimmästä päästä kuitenkin.
Sievä ja söötti, raikas ja iloinen. Kaunis hymy tekee paljon vaikkei mikään missikaunotar olisikaan. Ns. kaunis nainen naama norsunvitulla on paljon rumempi.. Ja eikä ole lihava.
Erittäin terveen ja elinvoimaisen näköinen nuori nainen eikä ole mitään "tusinakamaa".
Saa olla vähän persoonallinen :)
Lihonut viime aikoina todella paljon. Veikkaan, että painaa nykyään jotain 85-90 kg
Panisin (sitäkös täällä kysyttiin?), kaunis ja pirtsakka on.
[quote author="Vierailija" time="23.08.2013 klo 11:48"]
Lihonut viime aikoina todella paljon. Veikkaan, että painaa nykyään jotain 85-90 kg
[/quote]
Höh höh, unta näet.
Ap ei ole lihavaa nähnytkään, eli jos pääsisit edes Jenkkeihin joskus niin siellä näkisit lihavia ihmisiä! Niiden rinnalla suomalaiset ovat hyvin hoikkia.
Kauniit kasvot mutta alkaa olla vähän iso :/
Hillittömältä läskiltä vaikuttaa. Ei silti ettenkö panisi.
Joskus pohdin, että mistä johtuu joidenkin mielikuva siitä, että jokainen joka ei ole hoikka, on lihava. Ihan kuin ihmisten pitäisi olla vain täsmälleen tietynkokoisia. Mahtuuhan tuohon väliin normaali, ja sen jälkeen vielä hiukan ylipainoinen, kutsuttakoon sitten tanakaksi, pyöreäksi tai miksi hyvänsä, sen jälkeen sitten vasta aletaan päästä lihavaan.
Ihan sama kuin kaikilla pitäisi olla jalka kokoa 36 tai muuten on isojalkainen. Tai pituus ei saisi olla yli 165 cm koska se on keskimitta, muutoin on iso tai jättiläinen.
Onkohan näillä tyypeillä itsellään huono itsetunto, ja siksi syynätään koko ajan toisia tarkalla silmällä, että saisi jonkun syyn edes vähätellä ja tuntea itsensä paremmaksi. Vai onko vain oma ruumiinkuva vääristynyt, taipumusta esim. syömishäiriöihin tms. ja samalla vääristyy mielikuva normaalivartalosta kaikin puolin?
Vihdoinkin se on tajunnut ottaa sen kauhean helan pois naamastaan. Näyttää paljon kauniimmalta ja aikuisemmalta.
Ei TODELLAKAAN ole lihava ja erittäin kaunis on! Olen pitänyt häntä aina yhtenä kauneimpana suomalaisjulkkiksista.
parin vuoden aikana, mutta kaunis on kyllä. Luonteeltaan ehkä vähän ärsyttävä ainakin tuon neljän tähden illallisen perusteella.