Lue keskustelun säännöt.
Voiko hengitysteiden vuosia kestänyt sitkeä lievä limaisuus johtua kodin kosteusvauriosta?
03.10.2023 |
Ei pitäisi kyllä olla kosteusvaurioita kun kivikerrostalo, ei mitään näkyvää vauriota eikä homeen hajua tai kostean materiaalin hajua ollenkaan. Kukaan muu asukas ei ole puhunut samasta ongelmasta myöskään.
Alkaa vain syyt käydä vähiin. En tupakoi, ei astmaa, ei refluxia, keuhkot kuvattu ja normaalit. Harrastan liikuntaa ja olen normaalipainoinen.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mulla on ollut pitkään sama ongelma.
Oletko ihan varma ettei ole refluksi? Minulla todettiin se "hiljaisessa" muodossa. Ei polttelua ollenkaan, mutta spesialisti näki kurkusta, että lima tulee ruokatorvesta. Itsekin epäilin pitkään keuhkoja, kun olin homerakennuksessa töissä.
Toisena tulee mieleen, että limaisuus voisi johtua ruoasta. Ainakin maitotuotteista tai banaanista voi tulla limaa kurkkuun.