Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi nainen ei saisi olla "high maintenance"?

Vierailija
10.09.2023 |

Ymmärrän, että närää herättää tapaukset joissa nainen haluaa hyvän elintason mutta ei ole valmis tekemään sen eteen itse mitään vaan olettaa miehen hoitavan kaiken.

Mutta miksi hyvän elintason haluamista pidetään negatiivisena silloinkin, kun nainen työskentelee sen eteen itsekin (kouluttautuen, hankkien hyväpalkkaisen ammatin jne) ja edellyttää puolisoltaankin tiettyä tasoa?

Jos minä en suostu mäkkäritreffeille, niin eihän sen pitäisi olla kuin minun oma asiani? Jos minä haluan matkustella ja kokea luksusta elämässäni, niin miksi en saisi etsiä puolisoa joka haluaa jakaa tällaisen elämäntyylin kanssani? Jos haluan puolisokseni miehen, joka hemmottelee minua niin miksi se loukkaa niitä miehiä jotka eivät tällaiseen suostu, sehän vain tarkoittaa että emme ole toistemme tyyppiä?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän viisi