Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihana isä

Vierailija
19.08.2023 |

Aikaisempi keskustelu lähti suoraan poistoon kun otsikossa oli mainittu p*ersu, mutta haluun itkeä uudelleen.

Oma isä niin p*rus-su*malaisten fani.

Olen tytär, huonompi siis kuin veljet. Naiset siis ala-arvoisempia kuin miehet. Veljien tekoja kehutaan ja arvostetaan, mutta tyttären ei.
En ole lukiota käynyt, enkä korkeakoulua, niin olen alioppinut. Amiksen käynyt veli sentään on hyvin oppinut, hänellä amis kanssa käyty. Isällä se kansakoulututkinto tai mikä olikaan 70-luvulla. Itsellä amis kanssa käyty, 2 tutkintoa löytyy.
Toinen veli lukion käynyt, niin hän on se korkeakoulutettu.
Itsellä oli myös hyvin varaa ostaa kalliimpi asunto kuin vanhemmilla tai veljillä, mutta siltikin se oli paha virhe.
Itsellä syntymävika, eli olen hänen mielestään se vammainen. Sairaus ja sen viat kuitenkin isän mielestä itse aiheutettu. Käyn kuitenkin normaalisisti täyspäivätöissä ja arki sujuu normaalisti.
Kun itsellä ei ole lapsia, niin olen se 7-vuotias lapsi itsekin.
Asumme 20km päässä heistä, mutta aikaa käydä kylässä ei löydy. Veljen luokse ehtii kyllä käydä, matkaa 400km.

Nähtävästi olen kade veljien saamalle huomiolle, mutta eipä tarvitse itsekään osoittaa enää hirveästi huomiota.

Onneksi ei perheen sisällä keskustella vaaleista, oma ääni ei mennyt p*rs*ille.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kaksi