Väsyttääkö teitä tällaisella ilmalla?
Mä oon ollut vkon aivan puhki. Koko ajan sataa, energiat kadonnut jonnekin, mitään ei jaksa. Sitten kun päivällä paistoi hetken arska oli heti virkeämpi.
Kommentit (8)
Käy ulkoilemassa niin virkistyt. Itsekin kävin pyöräilemässä ja alkuun tuntui vähän raskaalta mutta kohta sitten ei enää yhtään. Innostuin ajamaan pidempään kuin alun perin oli tarkoituskaan.
Sadesäällä on ihana ottaa päikkärit kun jättää ikkunan auki, nam. Normaalisti ei onnistu.
Kyllä väsyttää. Aurinko paistaa nyt, mutta sadepäivien väsymys pysyy. Ilma on jotenkin painostava auringosta huolimatta.
Ei nyt väsytä kun aurinko paistaa.
Sateella ja pimeässä väsyttää.
Toivottavasti sää jatkuu nyt aurinkoisena ja sateettomana.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä väsyttää. Aurinko paistaa nyt, mutta sadepäivien väsymys pysyy. Ilma on jotenkin painostava auringosta huolimatta.
Täällä Treella tuli jo kuuro vaikka pvällä paistoi. Ilma on todellakin koko ajan painostava ja sellainen syksyn tuulen vire vinkuu tuolla nurkissa.
Kaikki kotityöt tekemättä mutta ehkä sitten hu. Pitäisi olla aurinkoisempaa.
Joo, lenkillä kulki aika nihkeästi kun ilma niin kosteaa. Lisäksi tulee helposti päänsärkyä kun on epävakaista tai painostava ilma. Kuivalla aurinkoisella säällä olen parhaimmillani
Ei, mä yleensä virkistyn auringonpaisteessa.