Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Turvakaukaloista

Vierailija
05.08.2023 |

Onko olemassa turvavöillä kiinnitettävää turvakaukaloa, jonka voi laittaa vaunuihin? Meillä ei ole omaa autoa, liikumme eri autoilla, joten telakallinen kaukalo ei sovi. Yhdistelmävaunut, joihin saa kaukalon hakusessa, mutta en ole ainakaan vielä löytänyt sellaisia, jossa olisi telakaton kaukalo onko sellaisia olemassa ja voiko yleensä telakalliset kiinnittää myös turvavöillä luotettavasti?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.08.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

On olemassa. Meillä oli Cybexin cloud z. Sen sai helposti kiinni turvavöillä autoon ja rattaissa sen sai makuuasentoon, jolloin vauva saattoi jatkaa siinä uniaan. Meillä oli rattaissa adapterit, joilla tuon turvakaukalon sai yhdistelmärattaisiin kiinni.

Vierailija
2/2 |
05.08.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on Cybex Aton 5, menee adaptereilla ainakin Oran vaunuihin kiinni. Omassa autossa on telakka, mutta välillä menee pelkkä kaukalo esim. isovanhempien autoon turvavöillä. Nämä myytiin settinä, maksoi reilun tonnin, ilman telakkaa olisi ollut ehkä satkun halvempi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan neljä