Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko harjoitususpistus tällainen? OV

Vierailija
17.09.2010 |

Viikkoja 21+, kaksoset masussa. PÄivällä ja yöllä saatan havahtua siihen, että vasta on kivikova, mutta kivuton. Sitten tilanne löysää.



Mutta päivisin on myös sellaista, että koko vatsan alue tuntuu hyvin kireältä, kovalta ja on epämielyttävä olla. Tätä toistuu useita kertoja päivässä, etenkin työpäivinä. Pari viikkoa sitten äitipolilla näitä tuntemuksia ei vielä ollut. KOhdukaula oli 4 cm, mutta pehemeä.



Pitäisiköhän käydä uudelleen arviossa jo aiemmin, kun seuraava kontrolli on parin viikon kuluttua.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos tulee kovin tiheästi kivuttomanakin niin kannattaa kyllä käydä tarkistuttamassa tilanne ja etenkin jos muuttuvat kipeiksi niin heti päivystykseen!

Vierailija
2/3 |
17.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla on noita ollit kahdessa raskaudessa viikosta 16. lähtien. Lapset syntyneet laskettun ajan lähellä, ei ollu mitään muuta kuin lihasten treeniä noi supparit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

nyt mennään yliajalla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi neljä