Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mbing vakuuttaa, ettei ole koskaan nähnyt Junnilan käytöksessä

Vierailija
29.06.2023 |

mitään rasismiin tai natsismiin viittaavaa.
https://www.hs.fi/kotimaa/turku/art-2000009685848.html

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vuonna 2005 Afrikan Kamerunista Suomeen muuttanut Mbing istuu nykyisin itsekin Naantalin kaupunginvaltuutettuna perussuomalaisten riveissä. Hän lähti mukaan kuntapolitiikkaan juuri Junnilan rohkaisemana ja sai vuoden 2017 kuntavaaleissa hieman alle neljäkymmentä ääntä. Mbing tutustui Junnilaan kioskillaan.

”Hän kävi täällä kioskilla, jutteli minun kanssani ja oli lempeä ja helposti lähestyttävä. Hänelle on alusta asti ollut helppo puhua.”

Vierailija
2/4 |
29.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jaha sellainen pesu sitten.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Jaha sellainen pesu sitten.

Kyllähän se harmittaa kun huonoista vitseistä ei saatukaan koko hallituksen kaatavaa soppaa aikaan. Ette ole realiteeteissa jos luulette edellisen hallituskauden skandaalien jälkeen tällaisen olevan enää isokaan juttu Suomessa.

Vierailija
4/4 |
29.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt ollaan jo sellaisilla leveleillä etten tässä mielentilassa tiedä mitä sanoa. xD

Vassarit, sanon nyt teille aivan suoraan: Jos toimitte vähänkään suomalaisia vastaan jatkossa, pidän teitä kärpästäkin v i t t u m a i s e m p a n a       oliona.

Ei mulla muuta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi yhdeksän