Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko muita kurjan elämän eläneitä paikalla?

Vierailija
23.06.2023 |

Olen asunut yksin 20-vuotiaasta lähtien, kun muutin pois kotoa. Olen aina ollut enemmän tai vähemmän yksinäinen susi. En ole luonnollisesti koskaan seurustellut, en ole koskaan käynyt treffeillä eikä ole mitään tapailujuttuja ollut koskaan elämän aikana. Pari kaveriporukkaa on, joissa olemme lojaaleja. Läpät lentävät, pari viikonloppua vuodessa kokoonnutaan ja ryypätään mökillä. Mökillä kaikenlaista aktiviteettia: vesihiihtoa, varjoliitoa, grillaista jne. Suurempi osa on perheellisiä, niin tämä rajoittaa poikien reissuja.

Mutta muuten olen pääosin yksin. Aina vähän satuttaa, kun joku kysele parisuhdetilannetta. Ei ole moista.
En kehtaa myös mainita, että omat mieltymykseni on se sporttinainen, jonka kanssa voisi harrastaa liikuntaa.
Siispä vastaan jotain ympäripyöreää vain.
Liikunnallisena miehenä katselen usein ihaillen vähän kauempaa söpöjä ja sporttisen oloisia naisia.
Varsinkin kesät on vaikeaa, kun näkee muita onnellisia pariskuntia yhdessä.

Olen muuttanut melko ahkerasti työn perässä ympäri Suomea. Asunnoissani ei ole koskaan käynyt kukaan muu kuin joku satunnainen huoltomies tai vastaava. Ei tuttuja, naisista nyt puhumattakaan.

M37, 175/85

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
23.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä on annettu neuvoja, että älä ole kilttis, ole jännis.

Jännis on itsevarma ja ottaa sen minkä hänelle omasta mielestä kuuluukin. Mitä sinulle kuuluu?!

Welcome To The Jungle!

Vierailija
2/4 |
23.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, olen epäonnistunut ihan kaikilla elämän osa-alueilla. Ei ole kavereitakaan, miehistä puhumattakaan.

Öisin näen unia missä mulla on ystäviä ja mies, todella ahdistavaa herätä niistä todellisuuteen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
23.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene nyt sinne Tinneriin ja tee hyvä deitti-ilmoitus, ei mitään pervojuttuja ja nakukuvia, vaan semmoinen fiksu teksti.

Vierailija
4/4 |
23.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Mene nyt sinne Tinneriin ja tee hyvä deitti-ilmoitus, ei mitään pervojuttuja ja nakukuvia, vaan semmoinen fiksu teksti.

Pahoin pelkään, että siellä on satoja tai tuhansia muitakin miehiä kilpailemassa. Yöelämä ei ole oikein koskaan kiinnostanut, onko se vain mentävä yksin baariin jos siellä vaikka sattuisi olemaan joku nainenkin yksin tai kaverinsa kanssa (maksimi kokoonpano lähestymisen kannalta).

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi kahdeksan