Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kissanvessan siivous

Kissankakkeli
18.06.2023 |

Millaisella systeemillä siivoatte kissanvessaa? Onko jollain käytössä joku samankaltainen systeemillä kuin vauvan vaipparoskis? Jos on, niin millaista roskista käytät (merkki)? Mietin, olisiko mitään käytännöllisempää ja hajutonta systeemiä kuin kiikuttaa pieniä kakkapusseja ulos roskikseen joka päivä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on sellainen "polkimellinen" vessan roskis vain tähän tarkoitukseen. Ei ole vartavasten tähän tehty, muttei myöskään löysäkantisin. Ei se minusta haise, paitsi sitten kun se on niin täynnä, ettei mene tiiviisti kiinni.

Vierailija
2/4 |
18.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paakkuuntuva hiekka laatikossa. Vieressä kannellinen ämpäri, johon kerätään kikkareet. Ämpäri käydään tyhjentämässä tarvittaessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
18.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

LitterLocker-merkkinen "kakkaroskis" löytyy meiltä, suosittelen lämpimästi!

Vierailija
4/4 |
18.06.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvä hiekka kuten paakkuuntuva Everclean on perusasia. Kerään kokkareet aina uuteen pikku muovipussiin monta kertaa päivässä. Ne sitten kylppärin roskikseen, joka ulos kun roskat muutenkin. Mitään pieniä erillisroskiksia en ole pitänyt hyvinä, kun niissä hajut kuitenkin tiivistyvät.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme seitsemän