Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Firmojen autot

Vierailija
30.05.2023 |

Miksi firmojen autoja pysäköidään asuntoalueiden kapeille teille? Nytkin Postin kuormuri loisinu monia öitä meidän kadulla (aamusta lähtee liikkeelle ja illasta tulee takas). Ja Posti nostaa maksujaan eli maksetaanko me asiakkaat nyt sitte näitten kuskien työmatkatkin?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.05.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jaxuhali

Vierailija
2/2 |
30.05.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa ihmettelen. Ei rekkoja ennen näkynyt asuinkatujen varsilla teitä tukkimassa vaan ne ajettiin varikolle tai työpaikan tontille. Onko tässä kyse siitä ettei viitsitä matkustaa ensin työpaikalle vai siitä ettei työpaikka enää tarjoa säilytyspaikkaa autolle. Ilmeisesti osa on näitä "mies ja auto" -yrittäjiä joiden konttori on samalla se auto.

Itseä ärsyttää kun tuossa lähikadulla yksi kuski pitää pa*ka-autoaan ihan tien vieressä henkilöautoille tarkoitetuilla parkkipaikoilla. Kiva sitä töllistellä aina iltalenkin aikana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla