Tänään Arto Nybergin kesäduunibluessissa Vieraana Timo T.A. Mikkonen!
Kommentit (14)
Hän kertoo, miten nykytoimittajat eivät osaa mitään, miten politiikassa kumarretaan yhä kohti Neuvostoliittoa (siis ei Venäjää), miten maanpuolustushenkeä pitäisi kohottaa ja miten vain kotiäiti on oikea äiti. Lisäksi hän kertonee, miten naisellisella naisella on pitkät hiukset, jotka näyttävät tyynyllä sensuelleilta ja ihmettelee sitä, miksi koulun juhlissa kaikki saavat esiintyä, vaikka vain lahjakkaat (hänen lapsensa) oikeasti osaavat.
Kukaan muu ei saa sanoa sanaakaan.
kuolleiden kommenttien seura, siellä kattava lista Mikkosvideoihin
On se Timo T A niin kauhea tyyppi.
Hieno oma stuudio ;-)
Antaa varmaan sitä kautta ohjeistuksia perheelle.
Tuntuu että hedän näkemisensä jo youtubessa on liikaa. Aivan kuin he olisivat irti tästä maailmasta kuin jotkut kuninkaalliset. Saa nähdä mitä Arto Nyberg saa aikaan. Pystyykö hänen seuransa normalisoimaan Mikkosen.
Mikkonen on kai isätön vai äiditön? että ehkä hän siksi osaa kertoakin niin hyvin etttä mikä on mennyt pieleen. Kyllähän lapsuus vaikuttaa keneen tahansa. Ja varsinkin se, jos on elänyt huonoissa olosuhteissa. Se on sitten toinen asia, että miten se korjataan. Tai mitkä syyt johtivat siihen onnettomaan lapsuuteen. Jos se on itsellä ollut joku tietty asia, esim.huonot kasvattivanhemmat, ei se kaikilla ole sama juttu eikä voida vetää suoraa johtopäätöstä että kaikki muut kuin omat vanhemmat ovat automaattisesti huonot kasvattajat.
Ihmisissä on yleensäkin se mielenkiintoinen piirre että se, mitä he eniten vihaavat tai mainostavat yms.onkin se vaikea kohta heidän elämässään.
Niin kuin tämä ruotsalaispoliisi joka luennoi tasa-arvosta mutta oli seksuaalisesti aivan holtiton ja homokammoinen usalainen? poliitikko joka olikin kaappihomo.
tyhmistä tyhmin timotamikkonen, ja sitten erittäin fiksu Esko Valtaoja :)
Pakko katsoa!
Etenkin kun mikkonen on joku koti-uskonto-isänmaa -tyyppi, ja Valtaoja tunnettu agnostikko :)
mua harmittaa kun en silloin katsonut sitä mikkosten maailma ohjelmaa josta tuntui ja tuntuu edelleen kova keskustelu käyvän... mä oon ihan pihalla siitä kuviosta, mikä se niiden juttu oikeen oli???
Kyse on siitä, että Mikkonen on maailman itserakkain ja -riittoisin ihminen mitä maa päällään kantaa.