Uskotteko että on jokin kaava ihastumiseen?
Siinä ei oo mitään järkeä, etten koskaan saa sitä naista johon ihastun. Ihan kuin se jotenkin tuhoaisi mahdollisuuden sille että nainen ihastuu. Seksiä saan kyllä näiltä naisilta, mutta siihen se sitten jääkin. On mulla naisia jotka on ollu mun perässä, oikein kauniitakin, mutta ei he oo mussa herättäny tunteita.
Ihan kuin tekisin jotain mikä vie mahdollisuuden sille että nainen ihastuu, mutta en tiedä mitä se on.
Kommentit (11)
Vastauksena otsikon kysymykseen, en usko.
Voi olla että alitajuisesti pelkäät intiimin suhteen aloittamista. Siksi sinulle on turvallista ihastua sellaisiin naisiin jotka viestivät etteivät ole kiinnostuneita sinusta.
Vierailija kirjoitti:
Säälittävä seksin perässä menijä.
En halua elää selibaatissa. Ei siinä ole mitään säälittävää.
AP
Kyökkipsykologi kirjoitti:
Voi olla että alitajuisesti pelkäät intiimin suhteen aloittamista. Siksi sinulle on turvallista ihastua sellaisiin naisiin jotka viestivät etteivät ole kiinnostuneita sinusta.
No kun usein nää naiset on pikemminkin ollu lämpimiä, hymyileväisiä, koskettavia jne. Esim. viimeksi olin treffeillä aika nätin naisen kanssa, joka oli jotenkin vaikeasti luettava ja vähän viileä. Hän ei taas herättänyt oikein mitään tunteita mussa.
AP
Mikään ei lopulta selitä vuosikymmeniä tunteiden kohtaamattomuutta. Selittääkö huono tuuri? Epäilen. Jokin lienee pielessä, mutta kukapa sen kertoisi mistä on kyse. Olen yrittänyt kysyä eri ihmisiltä, kukaan ei osaa sanoa.
AP
Deittailu on paska peli. Et ole ainoa. Jotkut luulee että on jokin maaginen kaava "ole oma itsesi", "älä etsi mitään niin löydät jotain nopeammin kuin luulet". Mutta heillä kävi tuuri. Moni on ollut oma itsensä, jättänyt yliyrittämisen muille eikä silti ole löytänyt mitään.
Tää on varmaan asioita joita on kaikista vaikeinta selittää. Jos tähän olisi jokin selvä selitys, niin eiköhän joku olisi kirjoittanut siitä kirjan ja olisi nyt rikkaampi kuin Dan Brown ja J.K. Rowling yhteensä.
Oon usein huomannut, että jotkut jotenkin pelästyy kun huomaavat saavansa vastakaikua. Ilmeisesti se on jotenkin turvallisempaa juosta niiden perässä jotka ei kauheasti vastakaikua anna.
Vierailija kirjoitti:
Oon usein huomannut, että jotkut jotenkin pelästyy kun huomaavat saavansa vastakaikua. Ilmeisesti se on jotenkin turvallisempaa juosta niiden perässä jotka ei kauheasti vastakaikua anna.
Jaa-a. Moni mun ihastuksista on hyvin nopeastikin löytänyt poikaystävän tavattuaan mut. En usko että kyse siitäkään. Tai jos on, niin en tiedä mistä löydän aina nämä naiset.
AP
Mun terapeutti (nainen) puhui aikoinaan että se ottaa aikansa ja on neulan etsimistä heinäsuovasta. Kun hän katsoi vuosia mun deittailua hän totesi huolestuneena, että jokin on pielessä kun mikään juttu ei etene. Ei me kuitenkaan yhdessä keksitty että mitä se olisi. Kaikki kiintymyssuhdejutut ollaan käyty läpi ei sieltä löytynyt selitystä.
AP