Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen laihduttanut affirmaatioiden avulla 30kg

Vierailija
28.03.2023 |

Olo on loistava! Olen kuunnellut joka yö affirmaatioita jotka vähentävät ruokahalua ja nykyään pelkkä ajatus ruoasta saa voimaan pahoin. Olen entinen ahmimishäiriöinen, nykyään pystyn olemaan paastolla hyvin pitkiä aikoja ilman ongelmia ja syön muuten hyvin terveellisesti ja pieniä annoksia.
Eilen söin kourallisen babyporkkanoita, maitorahkan ja yhden kuivatun luumun sekä 5 litraa vettä ja 2 litraa vihreää teetä.
Käyn päivittäin kävelemässä 5km lenkin, en tarvitse enempää liikuntaa tällä ruokavaliolla.
Minua oksettaa nykyään ihan kaikki ruoat ja vihaan syömistä todella, saatan syödä yhtä viiliä useamman tunnin ja silti tuntuu pahalta ja sekin täyttää liikaa.
Näytän paremmalta kuin koskaan ja oloni on loistava ruokavihasta huolimatta!
Suosittelen samaa muillekin.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
28.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama täällä, olen koko ajan hakenut pääni sisällä että vihaan ruokaa ja nykyään vihaan oikeasti. Enää ei tee mieli syödä yhtään mitään ja jos joskus syönkin jotain epäterveellistä, teen heti suolihuuhtelun ja oksennan vatsahappoihin asti sekä paastoan ainakin pari seuraavaa päivää juomalla vain yhden lasin vettä. Minua on auttanut myös runsas tupakointi ja nuuskaaminen, nikotiini vähentää ruokahalua ja kiihdyttää aineenvaihduntaa.

Vierailija
2/7 |
28.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos vihaa ruokaa on se syömishäiriö sekin!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
28.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tupakointi ja nuuskaminen on

toooooodella terveellistä🥱

Vierailija
4/7 |
28.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

7 litraa nestettä päivässä on todella liikaa, jopa 5 litraa on aivan liikaa. Ruoan vihaaminen on myös epätervettä. Suosittelen lääkäriä.

Vierailija
5/7 |
28.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuollainen elämäntapa on hengenvaarallinen. Kohta makaa sairaalassa letkuissa kiinni.

Vierailija
6/7 |
28.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla myös affirmaatiot oli olennainen osa laihdutusta, ei ainoa toki. Mutta yritin pitkään laihduttaa, enkä oikein onnistunut, meni muutama kilo lähtee, muutama tulee taas takaisin, jojossa. Sitten luin, että laihduttajille voi olla hyötyä sellaisista mielikuvaharjoituksista, joita urheilijat tekee, eli kuvitellaan jo se onnistunut suoritus ja lopputulos. Tein tällaisesta mielikuvittelusta itselleni päivittäisen 20 minuutin "meditaation", istuin ihan joka ilta kuvittelemaan sitä miten olen jo hoikka ja ketterä ja jaksan kaikenlaista, millaisia vaatteita ostan nyt kun olen hoikka, miten syön kun nyt elän terveellisesti jne. Ja siitäpä se vähitellen lähti käytös esim. ruokailun ja liikunnan suhteen kuin itsestään menemään kohti mielikuvaa, ja paino muuttui sitten käytöksen muututtua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
28.03.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä laihdutin vajaa 30kg ilman mitään taikatemppuja. Jätin alkoholin kokonaan pois ja aloin syödä virallisten suositusten mukaan. Lisäksi aloin harrastaa liikuntaa päivittäin. Helppoa ja ilmaista! Itseasiassa rahaa säästyy todella paljon kun ei tarvitse syödä niin paljon enää. Nyt bmi 19. Just hyvä!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi seitsemän